635618429417476269

بازیگر نقش اصلی مجموعه فیلم‌های «مرد آهنی» دست مصنوعی رباتیک/بایونیک «مرد آهنی» را به کودکی اهدا کرد که فاقد یک دست بود.

به گزارش مووی مگ به نقل از آنا، رابرت داونی جونیور بازیگر نقش تونی استارک/مرد آهنی در مجموعه سینمایی پرفروش «مرد آهنی» یک دست پرینت شده سه بعدی واقعی را به پسر هفت ساله‌ای از طرفداران خود اهدا کرد . این دست بایونیک با فناوری تازه‌ای با استفاده از چاپگر سه‌بعدی تولید شده است و قادر به انجام حرکت‌های یک دست واقعی است.

به گزارش ورایتی، این پسر هفت ساله که آلکس نام دارد، دچار معلولیت مادرزادی بوده و با یک دست ناقص از بالای بازو به دنیا آمده است. خانواده آلکس پیش از این با یک متخصص بایونیکز تماس گرفته بودند و از او درخواست کرده بودند که دستی برای کودکشان طراحی کند.

آلبرت مانه‌رو برای طراحی این دست با تهیه‌کنندگان مجموعه‌های سینمایی ابرقهرمانی «مرد آهنی» و «انتقام‌جویان» در استودیو مارول تماس گرفت و از آنها خواستار تأیید طرح خود بر اساس پیکره رباتیک مرد آهنی شد. وی بعداً اعلام کرد که این طرح «مورد تأیید تونی استارک (نام شخصیتی که رابرت داونی جونیور نقش او را بازی می‌کند) قرار گرفته است.»

ایندیپندنت به نقل از واحدی از مایکروسافت که The Collective Project نام دارد و خدمات ارزشمند دانشجویی را بازتاب می‌دهد، نوشته است که هزینه مواد سازنده این بازو فقط 235 پوند (350 دلار) بوده است. این دست مصنوعی دو مفصل انگشت دارد و مشت می‌شود.

آلکس روز پنجشنبه در انتظار طراح سازنده دست مصنوعی بود که به خانه او بیاید ولی انتظار نداشت که با ستاره محبوب خود روبرو شود. رابرت داونی جونیور بعد از آزمایش دست او در مقایسه با دستی که خود در فیلم مورد استفاده قرار می‌دهد، گفت: «فکر می‌کنم دست تو بهتر از دست من باشد.»

635618429580808555