yy66uu

نشریه آمریکایی هالیوود ریپورتر در شماره 10 آوریل خود گزارشی درباره حقوق ستاره‌های هالیوود منتشر کرده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از هنرآنلاین، این روزها خیلی‌ها معتقدند که ستاره‌ها دیگر مثل سابق ارزش ندارند. شاید این‌طور باشد، اما این به آن معنی نیست که آنها پول کمی می‌گیرند.

نظرخواهی از تهیه‌کنندگان، کارگزارها و مدیران اجرایی دلالت بر آن دارد که حداقل شش بازیگر هستند که برای هر فیلم 20 میلیون دلار یا بیشتر دریافت می‌کنند. در دهه 1990 و در دوران شکوفایی حقوق ستاره‌ها، چند بازیگر از جمله کوین کاستنر، مل گیبسن و تام کروز توانستند به این رقم جادویی برسند.

باشگاه 20 میلیون دلاری‌ها متشکل از رابرت داونی جونیر، لئوناردو دی‌کاپریو، ساندرا بولاک، آنجلینا جولی، دنزل واشنگتن و مت دیمن است که البته بستگی دارد در چه نوع فیلمی بازی کنند.

داونی جونیر برای سری فیلم‌های "آیرون من" این دستمزد را دریافت می‌کند و بجز این پاداشی به ارزش 10 میلیون دلار هم می‌گیرد. دیمن برای فیلم بعدی مجموعه "بورن" 20 میلیون دلار خواهد گرفت. بیشترین دستمزد را دی‌کاپریو دریافت می‌کند. او برای بازی در فیلم "گرگ وال استریت" 25 میلیون دلار گرفت که البته شامل دستمزد او در مقام تهیه‌کننده نیز بود.

انتظار می‌رود برادلی کوپر بعد از موفقیت "تک‌تیرانداز آمریکایی" و سه نامزدی اسکار بازیگری پی‌در‌پی، برای هر فیلم بین 15 تا 20 میلیون دلار دریافت کند. او برای سومین فیلم مجموعه سینمایی "خماری" 15 میلیون دلار گرفت. بن افلک و چانینگ تیتم نیز می‌توانند برای یک نقش مناسب چنین حقوقی بگیرند.

در حوزه فیلم‌های اکشن، دواین جانسن از همه وضعش بهتر است و می‌تواند بین 14 تا 15 میلیون دلار دستمزد دریافت کند. او برای "هرکول" و فیلم "سان آندراس" که تابستان اکران می‌شود، این رقم را گرفت، هرچند گفته می‌شود به عنوان یکی از بازیگران بی‌شمار "سریع و خشمگین 7" دستمزد کمتری دریافت کرده است.

چهار بازیگر زن نیز برای هر فیلم حدود 15 میلیون دلار یا بیشتر درآمد دارند: بولاک، جولی، ملیسا مکارتی و جنیفر لارنس. بولاک بعد از قرارداد فوق‌العاده خود برای فیلم "جاذبه" که 70 میلیون دلار برای او به همراه داشت، همچنان پردرآمدترین بازیگر زن هالیوود است. او از این رقم 20 میلیون دلار را به خاطر بازی در فیلم و باقی را بابت 20 درصد از فروش فروش آن دریافت کرد.

جولی برای فیلم "مالفیسنت" تولید دیزنی بیش از 15 میلیون دلار پول گرفت و منابع نزدیک به دیزنی می‌گویند اگر دنباله این فیلم ساخته شود، دستمزد او می‌تواند به 20 میلیون دلار برسد. (جولی برای فیلم "سالت" چنین مبلغی دریافت کرد)

مکارتی نیز می‌تواند برای فیلم‌هایی که در آن نقش اصلی دارد، حدود 15 میلیون دلار حقوق بگیرد. لارنس برای "عطش مبارزه: اشتعال" 10 میلیون دلار دریافت کرد و کارشناسان بر این باورند که او برای یک مجموعه سینمایی دیگر به راحتی می‌تواند 15 میلیون دلار یا بیشتر بگیرد.

با این حال، از سال‌هایی که بازیگران درجه یک هالیوود بیشترین دستمزدها را دریافت می‌کردند، خیلی چیزها تغییر کرده است. این روزها دیگر کمتر بازیگری می‌تواند بجز دستمزد خود برای بازی در یک فیلم در درآمد حاصل از فروش آن سهیم باشد.

گذشته از این، خیلی از ستاره‌های مطرح بخصوص برای فیلم‌هایی که جزو یک مجموعه سینمایی نیستند، پول کمتری می‌گیرند. نمونه آن براد پیت که برای فیلم بعدی رابرت زمه‌کیس که درامی با موضوع جنگ جهانی دوم است، زیر 10 میلیون دلار حقوق دریافت خواهد کرد.