20150412132244 16

بیش از ۱۰ سال از اکران انیمیشن برنده اسکار «شگفت انگیزان» گذشته و در حالی که در تمام این سال ها همه منتظر ساخت قسمت دومش بودند این اتفاق نیفتاد.

به گزارش مووی مگ به نقل از تسنیم، برد برد کارگردان سرشناس فیلم «ماموریت غیر ممکن: پروتکل روح» تا پیش از حضور در عالم سینما با دو انیمیشن برنده اسکارش شناخته می شد: «شگفت انگیزان» و «رتاتویی». انیمیشن هایی که ساخته مشترک کمپانی های دیزنی و پیکسار هستند و در زمان خودشان بسیار هم مورد تقدیر و تحسین قرار گرفتند. سال 2004 وقتی «شگفت انگیزان» اکران شد خیلی ها از انقلاب در صنعت انیمیشن سازی گفتند. تحسین منتقدان، فروش خوب و البته پایان بندی این انیمیشن همه حکایت از ساخته شدن قسمت دومش داشت اما 10 سال خبری از آن نبود تا این که بالاخره سال گذشته دیزنی رسما اعلام کرد که قصد ساختن آن را دارد.

اخیرا برد برد در مصاحبه ای اعلام کرده که در حال نوشتن «شگفت انگیزان 2» است. چیزی که باعث شده طرفداران قسمت اول حسابی خوشحال شوند. هنوز مشخص نیست که داستان قسمت دوم بلافاصله پس از داستان انیمیشن نخست روی خواهد داد یا این که در دنیای انیمیشن هم چند سالی سپری خواهد شد. همین طور تاریخ اکران این فیلم هم هنوز معلوم نیست اما از آنجایی که با یک انیمیشن پیکساری طرف هستیم، احتمالا دو سال فقط کار روی فیلم طول بکشد.

گفتنی است کمپانی پیکسار امسال با اکران دو انیمیشن «Inside Out» و «دایناسور خوب» سال پرکاری را سپری خواهد کرد.