2 1 2013118192747

کیت بلانشت بازیگر برنده اسکار هالیوودی از چگونگی برگزاری مراسم فرش قرمز در جوایز سینمایی گوناگون با محوریت مد و لباس به شدت انتقاد کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا، این بازیگر صاحب نام برنده دو جایزه اسکار در مصاحبه با یک روزنامه استرالیایی ضمن انتقاد شدید از برگزاری مراسم‌های "فشن محور" روی فرش قرمز جوایز سینمایی از رسانه‌ها خواست بر روی فیلم و سینما تمرکز کنند و نه مد و لباس‌.

این بازیگر استرالیایی در ادامه افزود: از زمانی که برای اولین بار روی فرش قرمز رفتم، همه چیز تغییرات زیادی کرده است و تنها از لباس بازیگران پرسیده می‌شود و به عملکرد آنها در فیلم پرداخته نمی‌شود، البته نباید فراموش کرد این بازیگران برای نقش خوب خود به فرش قرمز دعوت شده‌اند اما نباید خود فیلم را فراموش کنیم.

در جوایز انجمن بازیگر سینمای آمریکا در سال جاری بازیگرانی چون «جولیان مور» و «جنیفر لاورنس» از قدم زدن به روی بخش ویژه‌ای از فرش قرمز خودداری کردند و به نظر می‌رسد این طرز تفکر در حال فراگیر شدن در هالیوود است.

« بلانشت» در طول دوران بازیگری‌اش توانسته تحسین بسیاری از منتقدین را کسب کند و همچنین جوایز بسیاری شامل ۲ جایزه اسکار، ۳ جایزه انجمن بازیگران فیلم، ۳ جایزه گلدن گلوب و ۳ جایزه بفتا را ازآن خود کند.

وی اولین‌بار با بازی در فیلم «الیزابت» و نقش‌آفرینی به عنوان الیزابت یکم توانست شهرت جهانی پیدا کند و برای این فیلم موفق به کسب یک جایزه بفتا و گلدن گلوب شد و همچنین برای اولین بار نامزد دریافت جایز اسکار گردید.

از دیگر نقش‌های بسیار تاثیرگذار وی می‌توان به نقشش در فیلم «هوانورد» به کارگردانی «مارتین اسکورسیزی» اشاره کرد که موفقیت بسیاری برای او به ارمغان آورد و جوایزی چون جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را به کارنامه‌اش افزود.

این بازیگر 45 ساله در سال ۲۰۱۳ برای بازی در فیلم «یاسمن غمگین» به کارگردانی «وودی آلن» موفق به کسب دومین جایزه بهترین بازیگر زن اسکار شد و نام خود را به عنوان یکی از شش بازیگر زن تاریخ ثبت کرد که موفق به کسب جایزه اسکار هم در بهترین بازیگری نقش اصلی و هم در نقش مکمل شده‌اند.

از دیگر فیلم‌های شناخته شده «بلانشت» می‌توان به فیلم «ارباب حلقه‌ها» به کارگردانی «پیتر جکسون»، «یادداشت‌هایی بر یک رسوایی»، «بابل» ، «من آنجا نیستم»، «ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین»، «مورد عجیب بنجامین باتن» و «هابیت» اشاره کرد.