2 1 201391815345

دومین تریلر رسمی فیلم پنجم «ترمیناتور» روز دوشنبه منتشر شد. این تریلر نکات تازه‌ای را درباره داستان و حال‌و‌هوای فیلم «ترمیناتور جنیسیس» برملا می‌کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آنا، تیزر جدید پنجمین فیلم از مجموعه «ترمیناتور» که آرنولد شوارتزنگر مانند سه فیلم اول مجموعه نقش اصلی آدمکش سایبرگ (ارگانیزم سایبرنتیک) آن را بر عهده دارد، از دوشنبه 24 فروردین در فضای مجازی منتشر شد.

پنجمین فیلم این فرانشیز سینمایی «ترمیناتور جنیسیس» (Terminator Genisys) نام دارد که کلمه دوم عنوان آن در عین اینکه بازی با واژه «آفرینش» (Genesis) است، طبق نظر برخی از کارشناسان به معنی «سیستم ژنتیک» و به اعتقاد برخی دیگر مخفف General Identification System به معنی سیستم تعیین هویت عمومی است که یک نظام رایانه‌ای برای تعیین هویت بیولوژیکی محسوب می‌شود.

آرنولد شوارتزنگر بعد از بازی در سه فیلم اول فرانشیز «ترمیناتور» محصول سال‌های 1984، 1991 و 2003 به علت درگیری‌های سیاسی در سمت فرماندار کالیفرنیا نتوانست در فیلم چهارم مجموعه با عنوان «رستگاری ترمیناتور» محصول 2009 به کارگردانی مک‌کیو و با بازی کریستین بیل و سام ورتینتگتن شرکت کند. فیلم چهارم ترمیناتور یک شکست فاجعه‌بار از هر نظر بود. در ماه‌های اخیر دلایل مختلفی مورد دلایل شکست «رستگاری ترمیناتور» ارائه شد، از جمله حمله کریستین بیل بازیگر به مک‌کیو کارگردان و انداختن تقصیر ناموفق بودن فیلم بر گردن فیلمساز و همچنین جمله‌های تندی که شوارتزنگر هفته گذشته در نکوهش عوامل سازنده فیلم بر زبان آورد. با این حال کارشناسان صنعت سینما معتقدند که علت اصلی شکست این فیلم حضور نداشتن شخصیت اصلی مجموعه با بازی آرنولد شوارتزنگر بوده است.

فیلم «ترمیناتور جنیسیس» که قرار است در تاریخ اول ژوئیه (10 تیر) امسال به روی پرده برود، با بازگشت ستاره این مجموعه به یک موفقیت بزرگ گیشه‌ای چشم دوخته است. این فیلم را آلن تیلر سازنده «ثور: دنیای تاریک» کارگردانی کرده است و برای تولید آن 170 میلیون دلار بودجه در اختیار داشته است.

تعدادی از نماهایی که در ابتدای تریلر تازه فیلم «ترمیناتور جنیسیس» به آنها اشاره شده، یادآور صحنه‌های شاخص و به یاد ماندنی فیلم‌های اول مجموعه «ترمیناتور» هستند و سازندگان این تریلر سپس به جنبه‌های مضمونی فیلم اشاره و نکات تازه‌ای را در مورد شخصیت‌ها افشا می‌کنند، از جمله جیسن کلارک در نقش جان کانر، رهبر نیروهای مقاومت انسانی در سنین بزرگسالی، امیلیا کلارک در نقش سارا کانر و جی کورتنی در نقش کایل ریس، متخصص سفر در زمان.

جی. کی. سیمونز برنده جوایز اسکار، بفتا و گلدن گلوب 2015 برای ایفای نقش مکمل مرد فیلم «شلاق»، بیونگ هون لی، آرون ویلیامسون و ساندرین هولت از دیگر بازیگران فیلم «ترمیناتور جنیسیس» هستند که تریلر رسمی شماره 2 آن را با زمان 2 دقیقه و 23 ثانیه منتشر شده است.