2 1 201541812758

فقط چندماه از ماجراهای فیلم «مصاحبه» و دعواهای رسانه ایش با کره شمالی گذشته که این بار ویکی لیکس سراغ اسناد کمپانی سونی رفته است.

به گزارش مووی مگ به نقل از تسنیم، بعد از ساخته شدن فیلم «مصاحبه»، سران کشور کره شمالی که آن را نمونه ای از اقدام علیه کشورشان می دیدند، با طرح شکایتی از آمریکا در سازمان ملل داستان را آغاز کردند. وقتی این نهاد قانونی کاری علیه فیلم انجام نداد خود کره ای ها دست به کار شدند و با حملاتی سایبری تعدادی از مهم ترین اسناد و فیلم های کمپانی سونی را از کامپیوترهای این شرکت دزدیدند و در فضای مجازی منتشر کردند.

آنها بخش عظیمی از این اطلاعات را به واسطه هک ایمیل مدیران شرکت به دست آورده بودند. در همان زمانی ویکی لیکس اعلام کرد که در حال جمع کردن کلیه اسنادی است که در این بین منتشر می شوند. نکته جالب توجه این که خیلی از این اسناد در زمان انتشار به طرق گوناگون از دسترس عموم مردم خارج شدند و خیلی هال نتوانستند آنها را ببینند. حالا اما ژولین آسانژ با بیان این نکته که اسناد منتشر شده باید توسط مردم دیده شوند، چون برای مردم هستند، تمامی آنها را یک بار دیگر منتشر کرده است. نکته قابل توجه در این بین این است که برخی از اسناد مذکور می توانند پیامدهای سیاسی برای سونی داشته باشند و از هم اکنون کنگره آمریکا خود را آماده کرده تا به خاطر برخی از آنها تحقیقات بیشتری به عمل آورد.