2 1 201558191514

یک ماه بعد از اینکه بازیگران بومی آمریکا به فیلمنامه فیلم جدید آدام سندلر بخاطر مضامین نژاد پرستانه در آن اعتراض کردند، خبرها حاکی از آن است که این سینماگر یکبار دیگر با اعتراض مخالفان نژاد پرستی مواجه شده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، معترضان به فیلم «شش مسخره»، جدیدترین فیلم آدام سندلر می گویند او به جای اینکه به بازیگران بومی روی آورد، بازیگران غیر سرخ پوست را گرد آورده و با استفاده از کرم های آرایشی آنها را برنزه کرده است. تیم گریم این فیلم تصریح کرده است که در گروه بازیگران فیلم بازیگرانی دو رگه و حتی زرد پوست در فیلم حضور داشتند اما هیچ بازیگر سرخ پوستی در فیلم وجود نداشت. ماه پیش نیز چند بازیگر سرخ پوستی که در فیلم حضور داشتند نسبت به برخی از بخش های فیلم، بویژه بخشی که در آن باید فرهنگ آپاچی را به تمسخر می کشیدند، اعتراض کردند. اما بلافاصله پس از این اعتراض ویدیویی منتشر شد که در آن یکی از تهیه کنندگان فیلم دیده می شد که به این بازیگران می گفت اگر واقعا نسبت به بازی در این فیلم ناراحت هستند، می توانند کل پروژه را ترک کنند.

در پی این اتفاقات وانیلا آیس که در فیلم نقش مارک تواین را بازی می کند، گفت: این فیلم فقط یک کمدی است و واقعا فکر نمی کنم احساس کسی با دیدن آن جریحه دار شود. نباید انتظار داشت این فیلم چیزی مثل «با گرگ ها می رقصد» باشد. نه این فیلم فقط یک فیلم کمدی است.

فیلم «شش مسخره» در ژانر کمدی- وسترن می گنجد. در این فیلم بازیگرانی همچون استیو بوشمی، نیک نولتی و لوک ویلسون حضور دارند. این فیلم اولین فیلم از مجموع 4 فیلمی است که آدام سندلر قرارداد ساخت آنها را با نتفلیکس امضا کرده است.