2 1 201457155202

پسر چارلی چاپلین در مصاحبه اخیر خود با یک مجله انگلیسی، از تحریم ۲۰ ساله پدرش از سوی استودیوهای هالیوودی به دلایل سیاسی سخن گفت.

به گزارش مووی مگ به نقل از فارس، «چارلی چاپلین»، مشهورترین کمدین جهان، به مدت 20 سال بهخاطر دیدگاه‌های چپ‌گرایانه‌ سیاسی‌اش از سوی تمامی استودیوهای هالیوودیبایکوت شده بود ولی این مسئله هیچگاه باعث نشد که او یک مرد خانواده نباشد ویا دست از جستجوی خوشبختی بردارد. این صحبت‌هایی که «ایوجین چاپلین»، پسراین بازیگر بزرگ، در مصاحبه اخیر خود با  مجله انگلیسی «کلوزر» عنوان کرده‌است.
زمانی‌که در سال 1972، «چارلی چاپلین» برای گرفتن جایزه افتخاری اسکار برسکو ایستاد، حضار برای بیش از 12 دقیقه، او را به صورت ایستاده تشویقکردند، طولانی‌ترین تشویق ایستاده‌ای که تاریخ برگزاری جوایز اسکار به خوددید.
«
ایوجین» گفت: این اولین بازگشت پدرم به هالیوود، آن هم پس از 20 سالتحریم بود. او در دوران مک‌کارتی به خاطر دیدگاه‌های چپ‌گرایانه‌اش تحریمشده بود.
وی افزود: برای پدرم لحظات بسیار سختی بود. او حقیقتا نمی‌خواست که روی سنبرود ولی مادرم او را به این کار تشویق کرد، به طوری که زمانی‌که پدرم رویسن رفته بود، خیلی دستپاچه و سردرگم بود.
بنا بر این گزارش، به عقیده بسیاری دو دهه‌ای که «چارلی چاپلین» در تبعیدبوده برای او دوران بسیار دردناکی بوده است، آنچنانکه به او لقب «ولگردکوچولو» را داده بودند. ولی آنچه که پسر «چارلی چاپلین» درباره این دورانبه مجله «کلوزر» گفته، بسیار متفاوت است. او در این ایام با همسر چهارمش،«اونا اونیل» و هشت فرزندشان در اراضی‌اش در سوئیس زندگی می‌کرد.
«
ایوجین چاپلین» در ادامه سخنانش افزود: این دوران در اوج خوشبختی زندگی می‌کردیم. سوئیس  وطن پدرم شده بود.
وی متذکر شد: او یک مرد اهل خانواده بود، مهم نبود که سرش تا چه حد شلوغاست، همیشه برای ما وقت می‌گذاشت. من اغلب با او در باغچه‌مان فوتبال بازیمی‌کردم و بعداز ظهرها هم با یکدیگر عصرانه می‌خوردیم. او طی آن سال‌هاتنها در چند فیلم بازی کرد و بیشتر اوقات خود را با ما می‌گذراند.