20150613122020 2

با انتشار فهرست چهره‌هایی که در سالگرد تولد ملکه الیزابت به دریافت نشان افتخار نائل می‌شوند، روشن شد کوین اسپیسی آمریکایی در راس این فهرست جای دارد.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر،کوین اسپیسی بازیگر و کارگردان تئاتر و وان موریسون خواننده و ترانه نویس از جمله چهره‌هایی هستند که امسال نشان افتخار شوالیه بریتانیا را دریافت می‌کنند.

موریسون متولد بلفاست برای خدماتش به موسیقی و جذب توریست به ایرلند شمالی در این فهرست جای گرفته است. او گفت همیشه سعی کرده کاری کند که موسیقی‌اش به جای او حرف بزند و دریافت این نشان را افتخاری بزرگ خواند.

اسپیسی نیز که پس از ۱۰سال خدمت به عنوان مدیر هنری تئاتر اولد ویکتوریا در لندن به زودی دوره‌اش در این سمت تمام می‌شود، گفت احساس می کند فرزندخوانده بریتانیا است.

لنی هنری کمدین نیز به دریافت نشان شوالیه مفتخر شد.

مایکل بال از صنعت سرگرمی در کنار چیوتل اجیفور بازیگر فیلم «۱۲سال بردگی» و نیز مایکل باند خالق ۸۹ساله «خرس پدینگتون» از دیگر چهره‌هایی هستند که با نشان فرمانده امپراتوری بریتانیا (CBE) تقدیر می‌شوند. بندیکت کامبریج بازیگر نقش شرلوک در سریال تلویزیونی نیز این نشان را دریافت می کند.

ادی ردمین برنده جایزه اسکار برای بازی در نقش استیون هاوکینز، استیون موفات نویسنده و تهیه کننده «دکتر هو» و «شرلوک» و لسلی مانویل بازیگر نیز برای خدماتشان به عرصه نمایش نشان افسر امپراتوری بریتانیا (OBE) را دریافت می‌کنند. نیگل لیتگو تهیه کننده تلویزیون و برنامه استعدادیابی تلویزیونی نیز برای خدمت به هنر، آموزش و امور خیریه این نشان را دریافت می کند.

در این فهرست امسال ۱۱۶۳نفر، از ناتاشا لمبرت ۱۷ساله برای فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش تا دکتر ویلیام فرانکلند ۱۰۳ساله به عنوان یک محقق برجسته جای دارند. ۵۱درصد از دریافت کنندگان نشان‌های افتخار امسال، زن هستند.

بخش مهمی از این چهره‌ها، ورزشی هستند که لمپارت از جمله آنهاست.