2 1 201561523532

سينماروهايي كه شيفته سرزمين پاندورا در فيلم «آواتار» بودند، چاره اي ندارند جز اينكه بيشتر از آنچه كه قرار بود، صبوري كنند تا دنباله «آواتار» ساخته و اكران شود. اين فيلم قرار بود تا سال 2016 اكران شود اما فاكس قرن بيستم اعلام كرده زمان اكران دنباله »آواتار» زودتر از سال 2017 نخواهد بود.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، سخنگوي فاكس قرن بيستم، با اعلام اين خبر گفت: بعد از اكران «آواتار 2» كه كريسمس 2017 انجام مي‌شود، دو دنباله بعدي آن در سال هاي 2018 و 2019 اكران مي‌شود. او سپس در شرح وضعيت ساخت و توليد «آواتار2» شرحي از اتاق كار جيمز كامرون كارگردان اين فيلم داد و گفت: تمام در و ديوار اتاق كار كامرون پر از تصاوير، كاراكترها، دنيا و فضاي آواتار و پاندورا است.آن واقعاًً شگفت انگيزترين و نفسگيرترين چيزي است كه تاكنون ديده ايد. او مي خواهد همه اينها را در فيلم خود داشته باشد.

اولين فيلم آواتار براي كمپاني فاكس قرن بيستم حكم يك قمار بزرگ را داشت و 237 ميليون دلار آب خورد تا ساخته شود. بسياري از تكنيك هاي سينمايي كه در اين فيلم به كار رفت، براي اولين بار بود كه مشاهده مي شدند و جيمز كامرون در آنها پيشگام محسوب مي‌شود.

سخنگوي فاكس قرن بيستم در همين ارتباط مي گويد: كامرون در فيلم نخست نوعي تكنولوژي را به سينما هديه كرد كه بسيار جلوتر از زمان خود بود و حالا در فيلم دوم و دنباله هاي بعدي آن مي خواهد فقط به داستانسرايي در آن فضا بپردازد.