2 1 2015617141453

بازيگر ايرلندي الاصل هاليوودي براي بازي در سه فيلم با فيلمسازاني از سه كشور مختلف قرارداد بسته است و قرار است سال آينده به نمايش در آيند.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، مارتين اسكورسيزي آمريكايي، خوآن آنتونيو بايونا اسپانيايي و مارتين زانويلت، نام سه كارگرداني هستند كه با نيسن همكاري خواهند كرد.

"سكوت" توسط اسكورسيزي ساخته خواهد شد و نيسن نقش يك كشيش در قرن هفدهم را خواهد داشت كه همراه دوست كشيشش به ژاپن سفر كرده تا به تبليغ مسيحيت بپردازند. اين فيلم بر اساس رماني از "شوساكو اندو" توسط جي كاكس نوشته شده و در چند شهر تايوان فيلمبرداري خواهد شد. آندرو گارفيلد و جمعي از بازيگران ژاپني در كنار نيسن به ايفاي نقش خواهند پرداخت. "سكوت" دومين همكاري اسكورسيزي و نيسن پس از فيلم "دسته نيويوركي ها" در سال 2002 است.

"بايونا" فيلمساز اسپانيايي كه فيلم موفق و ترسناك يتيم خانه (2007) را در كارنامه خود دارد اين بار با درام فانتزي "هيولا صدا ميزند" با ليام نيسن همكاري ميكند. در اين فيلم كه قرار است اكتبر 2016 به نمايش درآيد فليچيتي جونز، سيگورني ويور و توبي كبل نيز بازي كرده و محصول مشترك اسپانيا و آمريكا خواهد بود.

گفتني است زانويلت دانماركي نيز با درام "يك مهين پرست دوست داشتني" با بازيگر ايرلندي قرارداد بسته كه فيلمبرداري آن قرار است در چند كشور آمريكاي جنوبي انجام بگيرد. اين فيلم مانند چند فيلم اخير نيسن در ژانر اكشن ساخته خواهد شد. اين فيلم اولين پروژه زانويلت در كشوري غير از دانمارك است. وي پيش از اين با فيلمهاي "آپلاوس" و "يك مرد مسخره" شناخته شده است.