1743812

تام هنکس در حال مذاکره برای ایفای نقش کاپیتان سالی در جدیدترین پروژه سینمایی کلینت ایستوود است که بر اساس داستانی واقعی ساخته می‌شود.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، تام هنکس در حال مذاکره برای ایفای نقش کاپیتان چلسی سالنبرگ ملقب به سالی است. این فیلم که توسط کلینت ایستوود ساخته می‌شود، به داستان واقعی زندگی و عملکرد قهرمانانه‌ای می‌پردازد که به عنوان «معجزه در خیابان هادسون» شناخته شده است. کمپانی برادران وارنر پشت این فیلم است و ایستوود، تیم مور و آلین استوارت و فرانک مارشال مسئولیت تهیه‌کنندگی آن را بر عهده دارند.

داستان سالنبرگ در ماه ژانویه سال ۲۰۰۹ به صدر اخبار راه پیدا کرد. سالنبرگ خلبان و خدمه‌اش تازه از فرودگاه لاگوآردیا بلند شده بودند که دسته‌ای از غازهای کانادایی هر دو موتور هواپیما را از بین بردند. این خلبان ماهر به سرعت متوجه شد که زمانی برای بازگشت به لاگوآردیا یا رسیدن به یک فرودگاه دیگر وجود ندارد، بنابراین تصمیم گرفت روی رودخانه هادسون فرود آبی داشته باشد. نقشه او عملی شد و تمام ۱۵۵ مسافر هواپیما جان سالم به در بردند. سالنبرگ به عنوان یک قهرمان شناخته شد و لقب «کاپیتان محشر» را از مایکل بلومبرگ شهردار وقت شهر نیویورک دریافت کرد.

هنکس انتخاب اول ایستوود و استودیوی برادران وارنر بود اما علاوه بر این محبوب‌ترین انتخاب نیز بود. با توجه به نظرسنجی‌هایی که بعد از انتشار اولین اخبار این پروژه انجام شدند، او شانس اول ایفای این نقش است. تنها چیزی که باید حل شود مسأله اختلال در برنامه کاری هنک است. هنکس در حال حاضر دارد فیلم «دوزخ» را با ران هاوارد برای کمپانی سونی فیلمبرداری می‌کند و ایستوود می‌خواهد کار فیلمبرداری خود را از ماه سپتامبر آغاز کند. علاوه بر این، هنکس در فصل پاییز بعدی باید برای فیلم «پل جاسوسان» تبلیغ کند و روی فرش‌های قرمز حاضر شود. این فیلم که داستان جنگ سرد است توسط استیون اسپیلبرگ ساخته شده و به امید دریافت جوایز مختلف، روز چهاردهم ماه اکتبر اکران می‌شود.

این فیلم با اقتباس از کتابی که چلسی «سالی» سالنبرگ نوشته، ساخته می‌شود.

ایستوود به ساخت فیلم بر مبنای داستان‌های واقعی علاقه دارد و «تک تیرانداز آمریکایی»، «جی.ادگار» و «بچه اشتباهی» از جمله فیلم هایی بوده که او برمبنای زندگی‌های واقعی ساخته است.