2 1 2015717161248

پروژه زنده‌سازی آثار انیمیشن کلاسیک والت دیزنی دامنه وسیع‌تری پیدا کرده و اکنون نوبت به «علاءالدین» رسیده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از آنا، استودیو دیزنی در تدارک تولید فیلم زنده «اجنه» (Genies) است که بر اساس انیمیشن پرفروش «علاءالدین» محصول 1992 آن استودیو ساخته خواهد شد. به نوشته ورایتی، این فیلم زنده کمدی در پوشش شرکت ویژن فیلمز از شرکت‌های تابعه دیزنی تولید خواهد شد.

دامین شانن و مارک سویفت فیلمنامه «اجنه» را نوشته‌اند که محور داستان آن، غول به دام افتاده در چراغ جادو است که با مالش دست علاءالدین بر چراغ جادو از آن بیرون می‌آید. انیمیشن «علاءالدین» دیزنی در سال 1992 بر اساس کتاب مشهور «هزار و یک شب» ساخته شده که مجموعه‌ای از افسانه‌های ایرانی، هندی و عربی است و در کشورهای غربی با عنوان «شب‌های عربی» نیز شناخته می‌شود.

داستان انیمیشن بلند «علاءالدین» بر محور شخصیتی که نامش در عنوان‌بندی فیلم آمده، ساخته شده است و علاءالدین جوان در آن فیلم به تشویق یک ساحر مصمم می شود که چراغ جادو را از غاری جادویی بیرون بیاورد.

موفقیت خیره‌کننده نسخه‌های زنده افسانه‌های پریان دیزنی، «شیطان صفت» که بازنگری در داستان «زیبای خفته» بود و فروش چشمگیر فیلم «سیندرلا» و همچنین فیلم «آلیس در سرزمین عجایب» تیم برتون مسئولان شرکت دیزنی را بیش از پیش مصمم کرده است که داستان‌های انیمیشن خود را زنده کنند. «مولان»، «کتاب جنگل»، «دیو و دلبر» و «پری دریایی کوچولو» از دیگر پروژه‌هایی هستند که خبر ساخته شدن نسخه زنده آنها بر مبنای نسخه انیمیشن در ماه‌های اخیر به شکل‌های مختلف مطرح شده است.