چندی پیش هم با آماده شدن فیلمنامه «پرومته»، این پروژه سینمایی كه قرار است توسط ریدلی اسكات كارگردانی شود، در مرحله فیلمبرداری قرار گرفت.716fda28603c2064bae358cd123457ac «ریدلی اسكات»، خالق آثاری چون «گلادیاتور» و «مشتی دروغ»، نسخه ی اصلی این فیلم را در سال ۱۹۷۹ میلادی به اكران رسانده و مورد توجه سینما دوستان قرار گرفت.

داستان فیلمنامه«پرومته» به سال های پیش از وقوع حوادث در «بیگانه» می پردازد و شامل حوادث پیش از سفر كیهانی چند فضانورد است. قصه ی نسخه اصلی «بیگانه» درباره ی یک سفینه فضایی است که پس از پایان ماموریت خود و در بازگشت به زمین، ساكنان آن متوجه می شوند که یک موجود بیگانه فضایی، همراه آن ها از آن سوی منظومه شمسی در حال ورود به کره زمین است.

اسكات درباره فیلمنامه پرومته گفت: داستان فیلم درباره ی خلقت است، درباره ی الهه ها و انسان كه در برابر آنها می ایستد. این فیلم كوچكی نیست. برای ساخت این فیلم از لوكیشن فیلم های «جیمز باند» (۰۰۷) و شش استودیوی موسیقی دیگر استفاده كرده ام.

پرومته، در اسطوره های یونان، یکی از تایتان ها و پسر یاپتوس و کلومنه (یا تمیس) و الهه آتش است.

او یکی از تایتان ها مورد احترام زئوس و تنها تایتان باقیمانده تایتان ها از جنگ زئوس بود.

زئوس در عصر آفرینش انسان ها، پرومتئوس را برگزید تا همه چیز را به انسان بدهد جز آتش را پرومتئوس مورد اعتماد این کار را کرد و بسیاری از مسائل آدمیان را برطرف کرد او به انسان ها عشق می ورزید و نمی توانست ناراحتی و رنج آن ها را ببیند.

به همین علت به دور از چشم زئوس آتش را به انسان داد. وقتی خبر به زئوس رسید او را بر سر قله قاف (در قفقاز) برد و بست و او را به جزای اعمال خود رساند.

چندی پیش حضور «گای پیرس» به عنوان آخرین بازیگر در «پرومته»، جدید ترین پروژه ی سینمایی «ریدلی اسكات»، قطعی شد. نقش وی در این فیلم علمی ـ تخیلی هنوز مشخص نشده است.

به گزارش دیجیتال اسپای، «پیرس» در این فیلم در كنار بازیگرانی چون «نوامی رپسه»، «بن فاستر» و «چارلیز ترون» حضور خواهد داشت.

قرار است «پرومته» در روز هشتم ژوئن ۲۰۱۲ (۱۹ خردادماه ۱۳۹۱) بر پرده ی سینماها ظاهر شود.

«اسكات» از تابستان گذشته «جان اسپتیز» را برای نگارش فیلمنامه ی «پرومته» به خدمت گرفته است.

از جمله مهمترین فیلم های «اسكات» می توان به آثاری چون بلید رانر ( ۱۹۸۲ )، افسانه (۱۹۸۵)، کسی من را می پاید (۱۹۸۷)، باران سیاه (۱۹۸۹)، تلما و لوئیز (۱۹۹۱)،۱۴۹۲: فتح بهشت (۱۹۹۲)، هانیبال ( ۲۰۰۱) و سقوط شاهین سیاه (۲۰۰۱) اشاره كرد.

ازبهترین نقش آفرینی های «بن فوستر» می توان به « قطار سه و ده دقیقه به یوما»، «گروگان، سی روز شب» ،«آلفاداگ» اشاره كرد.

ایسنا

به جمع هواداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید