2 1 201582211143

ایمی شومر به نامه سرگشاده‌ای پاسخ داد که درباره تیراندازی مرگبار شهر لافایت ایالات متحده نوشته شده بود. این تیراندازی هفته پيش و در حین نمایش فیلم «خراب‌کار» رخ داد و طی آن مردی 58 ساله به سوی جمعیت آتش گشود و دو زن جوان را به قتل رساند. پاسخ شومر در توییتر نشانگر این است که او احتمالا در آینده در آثارش به مسئله خشونت مسلحانه خواهد پرداخت.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، این نامه سرگشاده که درواقع درخواستی از شومر بود تا به عنوان یکی از مخالفان فعال خشونت مسلحانه وارد عمل شود، توسط سارا کلمنتس در وبسایت میدیوم.کام منتشر شد. خانم کلمنتس در این مقاله خود به این نکته اشاره می‌کند که مادر خودش هم در تیراندازی مدرسه ابتدایی سندی هوک حضور داشت و از آن جان سالم به در برد. او در نامه نوشته است: «به عنوان یک زن، یک دختر و یک خواهر، یک چهره ملی و الگویی که دیگران از آن تبعیت می‌کنند، شما باید در مسئله خشونت مسلحانه‌ای که در اطراف‌تان صورت می‌گیرد حضور داشته باشید و برای‌تان حائز اهمیت باشد. خواستار تغییر باشید. صدایی برای نسل ما و برای زنان باشید؛ دو گروهی که بزرگترین قربانیان خشونت مسلحانه در کشور ما هستند»

شومر پاسخی مختصر و ساده به این درخواست در حساب توییتر خود داد و به این نکته اشاره کرد که قربانیان این تیراندازی را فراموش نکرده است. او نوشت: «اسم آن دختر میسی بود و نه مارسی، و من درباره او و جیلیان هر روز فکر می‌کنم. نگران نباشید من دارم پیگیری می‌کنم. خودتان خواهید دید.»

شومر در شب این تیراندازی هم در توییتر نوشته بود که از شنیدن این خبر بسیار ناراحت شده است. او گفته بود: «قلب من شکسته و به همه در لوییزیانا فکر می‌کنم و برای‌شان دعا می‌کنم».