20150814125027 16

کیو اسکور یک واحد اندازه‌گیری است که در آمریکا برای سنجش میزان محبوبیت ستاره‌های مشهور، برند‌های تجاری و محصولات سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از سینماخبر، کیو اسکورز نام شرکتی است که از مردم آمریکا درباره میزان محبوبیت ستاره‌های مشهور و برند‌های تجاری نظرسنجی می‌کند. این موسسه به تازگی جدیدترین داده‌های آماری خود درباره میزان محبوبیت افراد مشهور را ارائه کرده است. این نظرسنجی که هر شش ماه یکبار صورت می‌پذیرد، معمولا به عنوان معیاری برای میزان محبوبیت افراد در نظر گرفته می‌شود، اما در کنار این شامل نظر منفی افراد درباره ستاره‌ها نیز می‌شود.

نشریه هالیوودریپورتر با بررسی نتیجه این نظرسنجی‌ها در طول زمان، به فهرستی از ستاره‌ها دست یافته که در گذر زمان محبوبیت خود را از دست داده‌اند. برای نمونه در زیر سه نفر از چهر‌ه‌های مشهور را که در بین سال‌های 2013 تا 2015 بیشترین میزان افت محبوبیت را تجربه کرده‌اند، معرفی می‌کنیم.

مهمت آز

در ماه آوریل سال 2015 گروهی متشکل از 10 پزشک خواستار برکناری دکتر آز از هیات علمی دانشگاه کلمبیا شدند. آنها دلیل این درخواست خود را عدم صداقت و تبلیغ شیوه‌های درمانی دروغین عنوان کرده بودند. این دکتر که یک چهره تلویزیونی مشهور به شمار می‌رود، در یک ویدئو در پاسخ به منتقدان خود گفت : «ما در تلاش برای سالم ساختن آمریکا تعدادی از متحدان خود را خشمگین کرده‌ایم. عدم توافق ما اهمیتی ندارد، آزادی بیان از حقوق بنیادین ما به شمار می‌رود. این 10 پزشک تلاش می‌کنند که این حق را از ما بگیرند.»

آریانا گرانده

ماجرای افت محبوبیت این خواننده جوان از واکنش شدید مردم به رفتار زننده او در یک شیرینی‌فروشی محلی آغاز شد. او که در ماه جولای با دوستان خود به این فروشگاه رفته بود، در نبود فروشنده اقدام به لیس زدن شیرینی‌های فروشگاه کرد و هنگام خروج از فروشگاه به صورت واضح به فروشنده گفت که از آمریکا متنفر است. این خواننده پس از انتشار ویدئویی از این حرکت خود، دو بار به صورت جداگانه اقدام به عذرخواهی کرد و با بیان اینکه از رفتار خود در فروشگاه بیزار است، گفت که خودش را ناامید کرده است.

بیل کازبی

کازبی در حال حاضر با اتهام تجاوز جنسی به نزدیک به 50 زن روبه‌روست. قربانیان کازبی او را متهم کرده‌اند که به آنها مواد مخدر داده و از آنها سوءاستفاده کرده است. کازبی به تازگی تائید کرده که برای سوءاستفاده از زنان به آنها یک نوع داروی مسکن می‌خورانده است. این اتهامات تاثیر قابل توجهی بر محبوبیت این کمدین داشته و او را در رده منفورترین ستارگان مشهور آمریکا قرار داده است. هنری شافر معاون رئیس موسسه کیو اسکورز به هالیوودریپورتر گفت که کازبی احتمالا بی‌آبروترین ستاره تاریخ معاصر آمریکاست. او در ادامه اضافه کرد : «من هیچ‌گاه شاهد کاهش امتیازی به این شدت در میان ستاره‌های سرشناس نبود‌ه‌ام.» کازبی در زمان پخش برنامه محبوب «کازبی شو» در اواخر دهه هشتاد، یکی از محبوب‌ترین ستاره‌های سرشناس در آمریکا به شمار می‌رفت. در آن دوران نزدیک به 70 درصد از آمریکایی‌ها او را یکی از محبوب‌ترین ستاره‌های خود می‌دانستند.

البته جایگاه کسی که بیشترین امیتاز منفی را در میان ستاره‌های سرشناس دارد، با افت امتیاز ستاره‌های نامبرده تغییری نکرده است. بالاترین امتیاز منفی در این فهرست به یکی از پرحاشیه‌ترین و بدنام‌ترین چهر‌ه‌های دنیای سرگرمی آمریکا یعنی کیم کارداشیان تعلق دارد. بدین ترتیب او بدون رقیب منفورترین چهره مشهور آمریکاست.

از چهر‌ه‌های منفور که بگذریم بر اساس نظرسنجی موسسه کیواسکورز دو بازیگر مشهور سینمای هالیوود تام هنکس و مورگان فریمن در صدر جدول محبوب‌ترین‌ها ستاره‌های سرشناس آمریکا ایستاده‌اند. پس از این دو چهره محبوب دنزل واشنگتن، استیون اسپیلبرگ و بتی وایت در جایگاه دوم ایستاده‌اند.