20150901105904


کوئنتین تارانتینو فیلمساز هالیوودی تأکید کرد: اگرچه امروزه توجه به فیلم‌های هنری و آثار سینمای مستقل زیاد شده ولی معمولا این فیلم‌ها در تاریخ سینما ماندگار نیستند.

به گزارش مووی مگ به نقل از فارس، « کوئنتین تارانتینو»، فیلمساز صاحب سبک سینمای هالیوود در مصاحبه اخیر خود با مجله نیویورک گفت: فیلم‌های هنری چون فیلم‌هایی که «کیت بلانشت» از جمله فیلم «یاداشت‌هایی بر یک رسوایی» فیلم‌هایی نیستند که این قدرت را داشته باشند که در تاریخ ماندگار شوند.

وی گفت: نیمی از فیلم‌های «کیت بلانشت» شبیه به چنین فیلم‌هایی هستند. نمی‌گویم که این فیلم‌ها فیلم‌های بدی هستند، ولی خوب فکر نمی‌کنم که اکثر آنها ماندگار باشند.

«تارانتینو» عنوان کرد: فیلم‌های مستقلی چون فیلم‌های دهه 90 جشنواره فیلم ساندنس،‌ اکنون ستاره‌های بزرگتری و بودجه‌های بیشتری را به خود جذب می‌کنند و در نهایت برنده جوایز آکادمی هم می‌شوند ولی اثبات شده که هیچ‌کدام نام ماندگاری در تاریخ سینما ندارند.

وی تأکید کرد: آنها فیلم‌های خوبی هستند ولی اگر فیلم‌های دهه 70 ماندگار شدند، این فیلم‌ها هم می‌توانستند ماندگار باشند. ولی خوب ممکن است تمام نظرات من اشتباه باشد، بالاخره من که نوستراداموس نیستم.

«تارانتنو» هم‌اکنون در حال به اتمام رساندن پروژه سینمایی «هشت نفرت‌انگیز» با بازی «ساموئل ال.جکسون» است و قرار است آن را 8 ژانویه 2016 به نمایش درآورد.

داستان «هشت نفرت انگیز» متعلق به دوران بعد از جنگ داخلی آمریکاست و داستان جایزه بگیری به نام «جان روث» ملقب به «مأمور اعدام» (با بازی کیت راسل)، یک مجرم (جنیفر جیسن لی) و «جایزه بگیر» (ساموئل ال. جکسون) را روایت می‌کند که همراه یکدیگر در طوفانی برفی سفر می‌کنند؛ آن‌ها در سفر خود 5 نفر دیگر را ملاقات می‌کنند و گروه 8 نفرت‌انگیز به وجود می‌آید.