mairiti

مت دیمون و ریدلی اسکات و جمعی از بازیگران «مریخی» در نشست مطبوعاتی پس از نمایش این فیلم در تورنتو شرکت کردند.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، در نشستی که پس از اولین اکران فیلم «مریخی» در جشنواره فیلم تورنتو برگزار شد، مت دیمون بازیگر و ریدلی اسکات کارگردان فیلم در کنفرانس مطبوعاتی فیلم حاضر شدند.

لحن خوش‌بینانه این فیلم که کارشناسان و متخصصان فضایی را روی زمین و در فضا نشان می‌دهد، در این نشست تحسین شد. این فیلم فضانوردی را نشان می‌دهد که تلاش دارد از مریخ به زمین بازگردد. این فیلم که قرار است ماه اکتبر اکران شود، برای نخستین بار در چهلمین جشنواره تورنتو روی پرده رفت.

دیمون پس از نمایش فیلم گفت: این فیلم واقعا خوشبینانه و امیدوار کننده است و نشان می‌دهد که بعضی وقت‌ها می‌توانیم در موقعیت‌های سخت چه کارهایی انجام دهیم.

او بحران پناهندگان امروز را یکی از این شرایط سخت خواند.

در این فیلم چیوتل اجیفور در کنار مت دیمون نقش آفرینی کرده است. او نیز گفت: سیاستمدارن نمی‌توانند غریزه واقعی بشری را بازتاب دهند. در فیلم انتخاب‌هایی هست که سیاستمدارانه صورت می‌گیرد، اما ارایه دهنده شخصیت من نیستند. من هنوز به بخش احساسی این فیلم

ریدلی اسکات در این کنفرانس مطبوعاتی بار دیگر به فیلم مناقشه برانگیز قبلی‌اش یعنی «مهاجرت: خدایان و پادشاهان» ارجاعی داد و گفت به این که می‌گویند به اشتباه از بازیگران سفیدپوست استفاده می‌کند، اعتقاد ندارد. او گفت: هیچیک از چیزهایی را که درباره آن فیلم گفته شد باور ندارم و به آن فیلم افتخار می‌کنم و این که گفته می‌شود آیا نباید موسی سیاه می‌بود یا همسرش اتپوپیایی می‌بود، درک نمی‌کنم.

با این حال فیلم «مهاجرت» نقدهای کمی دریافت کرد و در سایت راتن تومیتوز تنها ۲۷ درصد رای آورد و با وجود بازیگرانی چون کریستین بیل و جوئل ادگرتون موفقیتی کسب نکرد.

اما فیلم جدید او یعنی «مریخی» برای بهره گرفتن از طیف وسیع بازیگران از مت دیمون تا جسیکا چستین، چیوتل اجیفور، کریستین ویگ، جف دانیلز، کیت مارا، دونالد گلاور، مایکل پنا و مکنزی دیویس مورد تحسین قرار گرفت.

چستین نامزد اسکار نیز گفت ازاین که بخشی از این فیلم بوده که چنین نقش‌های باقدرتی برای زنان در آن وجود داشته، احساس افتخار می‌کند. وی گفت: از این که از جمع ۶ نفری این کارشناسان ۲ نفر زن بودند، خیلی خوشحال است و در عمل می‌توان بهتر برنامه‌های ناسا را درک کرد. مایکل پنا هم به شوخی گفت: او اولین فرد مکزیکی است که به فضا رفته است.

ریدلی اسکات که فیلم‌های علمی تخیلی دیگری هم در کارنامه دارد که «بیگانه»، «بلید رانر» و «پرومتئوس» از آن جمله هستند، گفت «بیگانه» در سال ۱۹۷۹ با الهام از استنلی کوبریک ساخته شده است. او مقایسه بین فیلم «مریخی» و «جاذبه» را نپدیرفت و گفت دو فیلم متعلق به دو جهان کاملا متفاوت هستند.