20150919133451 32

هفته گذشته با خبر شدیم، دیزنی می خواهد مجددا فیلمی بر اساس مری پاپینز، رمان مشهور پی ال تراورز بسازد. حالا زمزمه ها حاکی از آن است که امیلی بلانت نقش اول خواهد بود.

به گزارش مووی مگ به نقل از تسنیم، هفته گذشته با خبر شدیم کمپانی دیزنی که سال گذشته فیلم موزیکال «در میان جنگل» را در فصل جوایز اکران کرده بود، قصد دارد یک بار دیگر با کارگردان موزیکال ساز بزرگ هالیوود راب مارشال همکاری کند و این بار سکان هدایت پروژه «مری پاپینز» جدید را به دست وی بسپارد. جان دی لوکا و مارک پلت که تهیه کنندگان «در میان جنگل» هم بودند، وظیفه تهیه کنندگی این پروژه را هم بر عهده دارند. با این حال قرار است داستان این اثر متفاوت تر از داستان فیلم نخست باشد. به طوری که وقایع آن 20 سال پس از وقایع فیلم نخست در لندن اتفاق می افتد و داستان بیشتر بر روی زندگی خود مری پاپینز مانور می دهد. اگرچه خط داستانی اصلی باز هم از داستان های پی ال تراورز گرفته خواهد شد.

حالا آخرین اخبار از این روژه مبنی بر آن است که به احتمال زیاد امیلی بلانت نقش مری پاپینز را بازی خواهد کرد. از آنجایی که هنوز نه کمپانی دیزنی، نه کارگردان و نه حتی بلانت این موضوع را تایید نکرده اند فعلا باید آن را در حد شایعه ارزیابی کرد اما امیلی بلانت که به تازگی توانسته گرین کارت خود را هم دریافت کند، این روزها یکی از پر طرفدارترین بازیگران زن بریتانیایی است. او همین طور در «در میان جنگل» سابقه همکاری با راب مارشال را هم دارد که همین می تواند شانس او را افزایش هم بدهد. در صورتی که امیلی بلانت نقش مری پاپینز را بازی کند، جانشین جولی اندروزی می شود که به خاطر بازی همین نقش در ساخته سال 1964 دیزنی توانسته بود جایزه اسکار را به دست آورد.

کمپانی دیزنی چند سالی هست که به بازسازی آثار کلاسیک خودش پرداخته. این شرکت چندی پیش هم از فیلم «سیندرلا» رونمایی کرد. قبلا هم آثاری چون «آلیس در سرزمین عجایب»، «زیبای خفته» و... هم دستمایه بازسازی قرار گرفته بودند. همین طور به زودی از فیلم سینمایی «دیو و دلبر» هم با بازی اما واتسون رونمایی خواهد شد.