20151010125311 20

«ژرارد دوپاردیو» که بیش از همه برای بازی در فیلم هالیوودی «بینوایان» شهرت دارد،از آمریکایی به عنوان انسان‌هایی خرابکار در طول تاریخ یاد کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از فارس، «ژرارد دوپاردیو»، بازیگر هالیوودی در مصاحبه جدید خود، از آمریکایی‌ها به عنوان انسان‌هایی که همواره در تاریخ باعث ویرانی و خرابی بوده‌اند، یاد کرد و بار دیگر نسبت به روس‌ها ابراز علاقه کرد.

«دوپاردیو» که چند سالی است شهروند روسیه شده و از همان زمان نسبت به آمریکا و مردم این کشور ابراز انزجار کرده است، این‌بار در یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو گفت: مردم آمریکا همواره در تاریخ کسانی بوده‌اند که باعث ویرانی دیگر کشورها و کشتن مردمان دیگر ملت‌ها شده‌اند.

وی افزود: آنها همواره در حال مبارزه علیه یکدیگر بوده‌اند، به سرخپوستان حمله کردند، آنها را به خاک و خون کشیدند، پس از آن برده داری را رواج دادند و سپس وارد جنگ تمدن (جنگ‌های داخلی آمریکا) شدند. پس از جنگ تمدن نیز از بمب اتم استفاده کردند... پس من ترجیح می‌دهم یک روسی باقی بمانم.

وی عنوان کرد: اگر اروپایی‌ها دست از گوش دادن به آمریکایی‌ها بکشند، خوب، من خیلی خوشحال‌تر خواهم بود.

«دوپاردیو»، بازیگر فرانسوی‌الاصل هالیوود، پس از درگیری با مقامات مالیاتی فرانسه، در سال 2013 میلادی، شهروند رسمی روسیه شد.

وی اخیرا اعلام کرده است که قصد دارد که ایتالیا، کشوری که هم‌اکنون در آنجا زندگی می‌کند را به مقصد بلاروس ترک کند، زیرا این کشور در یک زیبایی، رئیس جمهور خوبی دارد.