2 1 20151013142218

بندیکت کامبرباخ هنرپیشه بریتانیایی در مورد واکنش بریتانیا به وضعیت پناهجویان سوری با ترزا می وزیر داخلی بریتانیا دیدار و گفتگو می‌کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از فارس، بندیکت کامبرباخ ستاره سریال تلویزیونی «شرلوک هولمز» و هنرپیشه تئاتر معروف «هملت» است که در حال حاضر در لندن روی صحنه است و این نمایش را با تهیه کنندگی موسسه «وست اند» برای کمک به پناهجویان به اجرا گذاشته‌اند.

به نقل از مجله انگلیسی زبان نیوزویک، کامبرباخ به اسکای نیوز گفت:" بریتانیا برای پناهجویان سوری به اندازه کافی کار نکرده است". این درحالیست که جیمز کامرون نخست وزیر بریتانیا اعلام کرده که این کشور طی 5 سال پذیرای 20 هزار پناهجوی سوری خواهد بود.

ترزا می وزیر داخلی بریتانیا نیز هفته پیش در جواب چند تن از تحلیلگران گفته بود که منفعت مالی اقتصادی مهاجرت زیاد، نزدیک به صفر است.

پس از این اظهارات خانم می، کامبرباخ گفت:" قصد دارم با خانم ترزا می گفتگو کنم و به فهم کاملی از الگوی اقتصادی سیاسی ایشان برسم و فهم اینکه چطور منفعت مالی جمعیت مهاجر در حد درجه صفر است". وی در ادامه گفت:" برای بریتانیا شرم‌آور است که در مقایسه با جزیره‌ی «لس‌بوس» یونان که روزانه 5000 هزار مهاجر وارد آنجا می‌شود و بریتانیا برای ورود 20 هزار مهاجر طی 5 سال دم از منفعت اقتصادی می‌زند".