15 10 20 12408star wars force awakens

هجوم هواداران «جنگ ستارگان» برای پیش‌خرید آنلاین بلیت برخی سایت‌های فروش بلیط را از کار انداخت.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، بر اساس آمار منتشر شده از سوی توئیتر پس از پخش تریلر تازه «جنگ ستارگان» در میانه پخش مسابقه لیگ ملی فوتبال آمریکایی، بلافاصله در هر دقیقه 17 هزار توئیت با این موضوع ثبت شده است. این تریلر در 20 دقیقه نخست نمایش بیش از 220 هزار بار در وب‌سایت یوتیوب دیده شد.

همزمان با انتشار این تریلر پیش فروش بلیت‌های این فیلم در آمریکا آغاز شد، که با استقبال هواداران دو آتشه «جنگ ستارگان» روبه‌رو شد. برای نمونه در اثر تقاضای بالای پیش خرید بلیت وب‌سایت فروش بلیت فاندانگو به صورت موقت از کار افتاد.

در تریلر منتشر شده بازیگران قدیمی این فیلم چون هریسون فورد و کری فیشر در کنار بازیگران تازه‌ای چون دیزی ریدلی دیده می‌شوند.

پیش از انتشار تریلر فیلم، جی‌جی آبرامز کارگردان قسمت تازه «جنگ ستارگان» تصویر نوشته‌ای را توئیت کرد که روی آن نوشته بود : «بی‌صبرانه منتظرم که تریلر با شما به اشتراک بگذارم. اهمیتی ندارد از چه نژادی هستید، امیدوارم تریلر فیلم را دوست داشته باشید

پیش‌بینی می‌شود که «جنگ ستارگان، نیرو برمی‌خیزد» تبدیل به یکی از پرفروش‌های تاریخ سینما شود. بر اساس برخی پیش‌بینی‌ها این فیلم فروشی بیش از 2 میلیارد دلار در سراسر جهان خواهد داشت.

خالق سری فیلم‌های «جنگ ستارگان» جرج لوکاس است. از سال 1977 تا کون شش قسمت از این سری فیلم‌ها در سینماهای جهان به نمایش درآمده و بیش از 4.4 میلیارد دلار فروخته است. «نیرو برمی‌خیزد» به عنوان هفتمین فیلم از سری فیلم‌های «جنگ ستارگان»، نخستین فیلم از سه قسمتی است که قرار است از سوی شرکت فیلم‌سازی دیزنی ساخته شوند. شرکت دیزنی سال 2012 لوکاس فیلم را به قیمت 4.05 میلیارد دلار خریداری کرد.