15 11 4 8727 86485167 disney oswald balloon

یک کارتون با حضور نخستین شخصیت انیمیشن‌های دیزنی به نام، اوسوالد خرگوش خوش‌شانس، برای نخستین بار طی 87 سال گذشته بر پرده سینما نمایش داده خواهد شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، یک نسخه بازیابی شده از «زنگوله‌های درشکه» محصول 1928، ماه آینده برای نخستین بار در بنیاد فیلم بریتانیا در لندن به نمایش گذاشته خواهد شد.

شخصیت اوسوالد خرگوش خوش‌شانس پیش از خلق میکی ماوس و به سفارش کمپانی یونیورسال درسال 1927 به دست والت دیزنی و اوب ایورکز خلق شده بود.

این نسخه شش دقیقه از انیمیشن دیزنی در آرشیو ملی بنیاد فیلم بریتانیا پیدا شده و استودیوی انیمیشن دیزنی آن را برای نمایش در تاریخ 12 دسامبر آماده کرده است.

اندرو میلشتاین رئیس استودیوی انیمیشن سونی در این باره گفت : «کار بازیابی این انیمیشن بسیاری از تماشاگران را با کارهای شرکت دیزنی در دوران سینمای صامت آشنا خواهد کرد.» میلشتاین که کار نظارت بر بازیابی انیمیشن نیز نظارت داشته گفت که انیمیشن‌های کوتاه اسوالد قسمت مهمی از تاریخ والت دیزنی هستند. او ادامه داد : «ما آرشیو‌های فیلم و مجموعه‌های خصوصی سراسر جهان را به دنبال انیمیشن‌های گمشده دیزنی می‌گردیم