وودی آلن - مایلی سایروس

وودی آلن بالاخره بازیگر زن جدیدی را برای سریالِ همچنان بدون عنوانش پیدا کرده که بی‌شک شنیدن نام او برای خیلی‌ها غافلگیرکننده است. مایلی سایرس خواننده پاپ امریکایی همان کسی است که فیلمساز 80 ساله او را به عنوان انتخاب نهایی خود اعلام کرده و الین می فیلمنامه‌نویس نامزد اسکار نیز دیگر بازیگر سریال جدید آلن است که از شبکه آمازون پخش خواهد شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، وودی آلن قرار است پروژه تلویزیونی خود را در قالب یک سریال کمدی شش قسمتی جلوی دوربین ببرد و به این ترتیب، مدت زمان هر اپیزود سریال – که هنوز عنوانی برای آن مشخص نشده – بیش‌تر از نیم ساعت نخواهد بود.

فیلمبرداری کار از ماه مارس آغاز خواهد شد و آلن بعد از کلی جست‌وجو بالاخره، مایلی سایرس را به عنوان بازیگر زن سریالش انتخاب کرده است. سایرس 23 ساله به تازگی در کمدی موزیکال «کریسمس خیلی موری» (A Very Murray Christmas) تازه‌ترین ساخته سوفیا کاپولا ایفای نقش کرده است (سناریوی این فیلم را کاپولا به همراه بیل موری و میچ گلیزر نوشته و موری در نقش شخصیت اصلی فیلم جلوی دوربین رفته است. این فیلم اوایل دسامبر از شبکه آنلاین نتفلیکس پخش شد). همچنین الین می فیلمنامه‌نویس و بازیگر 83 ساله امریکایی نیز در کنار سایرس، دیگر گزینه آلن برای بازی در سریال جدیدش است.

سایرس آخرین بار با سریال «هانا مونتانا» در تلویزیون حضور داشت که آخرین قسمت آن در سال 2011 روی آنتن رفت. این اولین همکاری فیلمساز برنده اسکار و خواننده پاپ جوان خواهد بود.

جزییات دیگری نیز درباره روند تولید سریال آلن اعلام شده، از جمله این که اتفاقات آن در سال‌های دهه 1960 رخ می‌دهند و سریال احتمالا از اواخر سال 2016 روی آنتن می‌رود.

بهار گذشته بود که آلن پشیمانی خودش را از قبول پروژه آمازون رسما اعلام کرد و بعد از آن تقریبا هیچ خبری از روند تهیه ‌و تولید سریال در دست نبود. آلن در گفت‌وگو با «ددلاین» توضیح داده: «برای من شرایط خیلی دشواری بوده. زیادی اعتماد به نفس داشتم. خب، تصورم این بود به همان سبکی که فیلم می‌سازم، ساخت این سریال را هم انجام می‌دهم. در واقع یک فیلم سینمایی در شش بخش خواهد بود. اما معلوم شد، این روش جواب نمی‌دهد

«مرد غیرمنطقی» آخرین فیلم سینمایی آلن بود که سال گذشته اکران شد و نقدهای متفاوتی درباره آن نوشته شد. فیلمساز کهنه‌کار امریکایی قرار است امسال یک فیلم سینمایی جدید را با بازی کریستن استوارت، بلک لایولی، استیو کارل و جسی آیزنبرگ جلوی دوربین ببرد، اما عنوان این پروژه سینمایی نیز هنوز مشخص نشده است.