20160216153726 1

در حالی که فیلم «ددپول» فعلا ركورد باكس‌آفیس معمول را می‌شكند، چین هم یك ركورد جهانی را شكست!

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، با توجه به اینكه فعلا همه درباره فروش فیلم «دِدپول» صحبت می‌کنند و اینكه عملكرد بالاتر از حد انتظاری در باكس‌آفیس داشته و ركورد شكسته است، ممكن است این تصور به وجود آید که این بزرگترین فیلم حال حاضر جهان است. اما نه،‌ اینطور نیست. «ددپول» توانست ركورد فیلم‌های با رده‌بندی R را در باكس‌آفیس آمریكای شمالی بشكند، اما چین بزرگترین هفته تاریخ سینما را داشت. بله، تاریخ سینما.

چطور؟ با كمك فیلم كمدی جدید «پری دریایی» ساخته استیون چاو فیلمساز هنگ‌کنگی، كشور چین توانست به تنهایی در هفت روز گذشته ۵۴۸میلیون دلار (۳۷۸میلیون پوند) فروش در باكس‌آفیس داشته باشد. آخرین باری كه یك منطقه توانست در هفت روز نزدیك این رقم پول دربیاورد، ماه دسامبر بود كه منطقه آمریكای‌شمالی-كانادا بین روزهای بیست و پنجم تا سی و یكم ماه دسامبر، ۵۲۹.۶میلیون دلار (۳۶۵میلیون پوند) جمع‌آوری كرد.

البته باید به این نكته هم اشاره كرد كه در آن هفته فیلم «جنگ ستارگان: نیرو بیدار می‌شود» با قدرت تمام وارد باكس‌آفیس شده بود. این فیلم در حال حاضر سومین فیلم پرفروش تاریخ است. حالا در توضیح موفقیت چین، باید گفت كه چند فاكتور در آن نقش داشتند. سال نوی چین و روز ولنتاین هر دو در همین هفته بودند.

در كنار موفقیت چشمگیر «پری دریایی»، چند فیلم دیگر هم فروش قابل توجهی داشتند كه از جمله آن‌ها می‌توان به «مردی از ماكائو ۳» و «پادشاه میمون ۲» اشاره كرد كه هر یك بیش از ۱۱۰میلیون دلار فروختند. خود فیلم «پری دریایی» هم در راه شكستن چند ركورد دیگر است و احتمالا قرار است اولین فیلم كشور چین شود كه از مرز ۵۰۰میلیون دلار فروش می‌گذرد. تاکنون پرفروش‌ترین فیلم چین «شكارچی هیولا» بوده كه ۳۹۱میلیون دلار فروخته است.