20160308172351 1

کارگردانان فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» از تاثیر «پدر خوانده» بر فیلم جدیدشان گفتند.

به گزارش مووی مگ به نقل از تسنیم، جو و آنتونی روسو کارگردانان فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» در جدیدترین مصاحبه خودشان «هفــ7ــت» ساخته دیوید فینچر، «فارگو» اثر برادران کوئن و «پدر خوانده» را آثاری دانستند که روی فیلمشان تاثیر به سزایی گذاشته است. ساخته دیوید فینچر به خاطر مضمون تریلر شخصیت های پیچیده اش روی اثر جدید برادران روسو تاثیر گذار بوده است. آنها مقایسه با «پدر خوانده» را هم از لحاظ کیفی لحاظ نمی‌کنند بلکه به این دلیل در مقام قیاس اثرشان با ساخته تحسین بر انگیز فرانسیس فورد کاپولا بر می آیند که آن را اثری با شخصیت های زیاد و داستان های پیچیده می دانند.

با این حال برادران روسو فقط سه فیلم بالا را منبع الهاماتشان نمی دانند. «صورت زخمی» برایان دی پالما هم از دیگر منابع آنها برای ساخت فیلم جدیدشان بوده است.

«کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» سومین قسمت از مجموعه «کاپیتان آمریکا» و نخستین اثر در فاز سوم مجموعه فیلم های ابرقهرمانی مارول و دیزنی به حساب می آید. داستان این فیلم از جایی آغاز می شود که کاپیتان استیو راجرز یا کاپیتان آمریکا در نحوه ساماندهی گروه جدید «انتقام جویان» با تونی استارک یا «مرد آهنی» به اختلاف عقیده بر می خورند و جنگی داخلی را آغاز می کنند.