20160603112038 1

دانیل دی-لوییس و پل تامس اندرسن شاید برای دومین بار همکاری کنند.

هرچند قراردادی بسته نشده است، اما منابع نزدیک به این پروژه فعلا بی‌نام به ورایتی گفتند دانیل دی-لوییس برای همکاری دوباره پل تامس اندرسن در حال مذاکره است.

اندرسن در 2007 دی-لوییس را در نقش یک غول نفتی در فیلم "خون به پا می‌شود" کارگردانی کرد که جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را برای او به همراه داشت.

شرکت آناپورنا پیکچرز متعلق به مگان الیسن تهیه‌کننده این فیلم است که داستانش در دهه 1950 در نیویورک روی می‌دهد و درباره دنیای مد است. جزئیات داستان اعلام نشده است. اندرسن روی فیلمنامه کار می‌کند و در عین حال برای انتخاب بازیگران نقش‌های مکمل با بازیگران زن جوان که ریشه اروپای شرقی دارند، در حال مذاکره است.

گفته می‌شود دی-لوییس مدتی است این پروژه را در نظر دارد. او از 2012 که برای بازی در نقش نقش آبراهام لینکلن در فیلم "لینکلن" به کارگردانی استیون اسپیلبرگ برای سومین بار برنده اسکار بهترین بازیگر مرد شد و یک رکورد جدید ثبت کرد، در فیلمی بازی نکرده است. (دی-لوییس برای "پای چپ من" (1989) هم اسکار گرفت)

"9" (2009) به کارگردانی راب مارشال تنها فیلم دیگری است که بازیگر 59 ساله بریتانیایی در یک دهه اخیر در آن بازی کرده است.

آناپورنا اخیرا در دو فیلم "مرشد" و "فساد ذاتی" با اندرسن کار کرده است.

اندرسن 45 ساله که متولد استودیو سیتی در کالیفرنیا است، برای فیلم‌های "شب‌های بوگی" (1997)، "ماگنولیا" (1999) و "فساد ذاتی" (2014) نامزد اسکار بهترین فیلمنامه و برای "خون به پا می‌شود" (2007) نامزد جوایز اسکار بهترین فیلم، کارگردانی و فیلمنامه اقتباسی شد. "مرشد" به کارگردانی او در 2012 در جشنواره فیلم ونیز برنده دو جایزه بهترین کارگردان و بهترین بازیگر مرد (فیلیپ سیمور هافمن و واکین فینیکس) شد.