20160807120730 44

رییس شبکه ای‌بی‌سی می‌گوید در حال مذاکره با لوکاس فیلم است تا شاید درباره ساخته شدن سریال «جنگ ستارگان» به توافق برسند.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، به گفته چنینگ دانگی رییس شبکه ای‌بی‌سی، این شبکه هنوز هم امیدوار است بتواند سری به کهکشانی در دوردست ها بزند. او می گوید کمپانی آلفابت در حال مذاکره با شرکت لوکاس فیلم سر احتمال آوردن دنیای «جنگ ستارگان» به تلویزیون است.

دانگی در تور رسانه‌ای تابستانی انجمن منتقدان تلویزیون گفت: «به عنوان یک هوادار این مجموعه، خیلی دوست دارم بگویم بله. ما صحبت‌هایی با لوکاس فیلم داشتیم و به این صحبت ها ادامه خواهیم داد. فکر می‌کنم اگر بتوانیم راهی پیدا کنیم تا این برند را در برنامه ریزی های خودمان ادامه بدهیم عالی می‌شود

بعد از این پنل رسانه‌ای، دانگی به تعدادی از گزارشگران گفت که در حال حاضر هیچ اتفاق رسمی در مورد ساخت سریالی از این مجموعه رخ نداده است. او اقرار کرد: «کل پروژه کمی مخفیانه و بی‌سر و صداست. آن کمپانی زیر پرده ای از رازداری به موجودیت خود ادامه می دهد. اگر حس می‌کنید مارول محرمانه کار می‌کند، باید بدانید که لوکاس این کار را در سطحی کاملا متفاوت انجام می دهد. مذاکرات در جریان است، ولی هنوز یک زمان‌بندی رسمی نداریم

این کمپانی در حال حاضر دو سریال انیمیشن «جنگ ستارگان» در پروژه های در دست پخش خود دارد. این دو پروژه «جنگ ستارگان یاغی ها» که داستانش در سال های بعد از «انتقام سیت» و پیش از «امیدی تازه» به وقوع می پیوندد و «جنگ ستارگان لگو: ماجراجویی های فری مِیکر» که داستانش بین «امپراتوری حمله می کند» و «بازگشت جِدای» شکل می گیرد هستند.

سایمون کینبرگ مسئولیت تهیه کنندگی اجرایی سریال «جنگ ستارگان یاغی ها» را بر عهده دارد. او در حال حاضر مشغول نوشتن فیلمنامه یک فیلم گلچین از داستان‌های «جنگ ستارگان» است و در سریال تریلر «بازمانده معین» با نقش‌آفرینی کیفر ساترلند در لیست تهیه کنندگان اجرایی قرار دارد.

«جنگ‌ ستارگان» مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی حماسی در ژانر اپرای فضایی است که جورج لوکاس کارگردان آمریکایی خالق آن است و از آن به عنوان یکی از موفق‌ترین و تاثیرگذارترین فرانشیزها در صنعت سینما یاد می‌شود.

تاکنون دو تریلوژی (سه‌گانه) سینمایی تحت عنوان جنگ ستارگان ارائه شده و تریلوژی دیگری نیز در دست ساخت است. قسمت‌های چهارم تا ششم در سال‌های دهه هفتاد و هشتاد میلادی تولید شده‌ و قسمت‌های اول تا سوم از سال ۱۹۹۹تا ۲۰۰۵میلادی، بر روی پردهٔ سینما رفته است. لوکاس، فیلمنامهٔ هر شش قسمت این مجموعه را نوشته و کارگردانی قسمت‌های اول تا چهارم نیز به عهده او بوده است. «جنگ ستارگان» پرفروش ترین آثار سینمایی دنباله‌دار تاریخ هالیوود محسوب می‌شود. این سری فیلم، مجموعاً چهار میلیارد دلار فروش جهانی داشته و بر اساس آن کتابها، بازی‌های ویدیویی، انیمیشن و محصولات تجاری بسیاری ارائه شده است.