20161010153209 6

غول صنعت استریمینگ دنیا خبر از قراردادی داده که طبق آن شروع به پخش ویژه فیلم هایش در سالن های سینما، همزمان با پخش آنلاین آن ها خواهد کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، نت فلیکس اخیرا به آرامی مشغول گسترده تر کردن امپراتوری سینماتیک خود بوده و برای به وجود آوردن اعتبار هیچ راهی بهتر از کسب یک جایزه اسکار درخشان نیست.

که به نظر می رسید این دقیقا همان چیزی باشد که این سرویس استریمینگ رویش هدف گذاری کرده است؛ اسکوایر گزارش داده که نت فلیکس خبر از قراردادی برای آغاز نمایش فیلم هایش در سالن های سینما، در همان روزی که آن ها به صورت آنلاین پخش خواهند شد داده است. در حال حاضر این قرارداد شامل نمایش ۱۰ فیلم اوریجینال نت فلیکس از طریق سینماهای آی پیک (زنجیره ای از سینماها که در نیویورک و لس آنجلس فعالیت می کند) می شود و فیلم های «بخت آورها» ساخته کریستوفر گست و «محاصره جَدوت ویل» با نقش آفرینی جیمی دورنان در صدر لیست قرار دارند.

البته این نخستین باری نخواهد بود که نت فلیکس فیلم های اوریجینالش را در سینماها اکران می کند. فیلم «جانواران بی وطن» سال گذشته هم در سینماها به نمایش درآمد و در سراسر جهان تنها ۹۰۷۷۷ دلار فروخت. با این حال کاملا واضح به نظر می رسد که این سرویس استریمینگ در این زمینه علاقه خاصی به پول نداشته باشد.

پخش سینمایی در یک زنجیره سینماهای خاص باعث می شود ریسک مالی کاهش پیدا کند و در عین حال فیلم ها قابلیت رقابت در جوایز اسکار را داشته باشند چون برای اینکه یک فیلم بتواند در اسکار حضور پیدا کند، باید حداقل به مدت یک هفته در نیویورک و لس آنجلس روی پرده برود. البته این هم بدیهی است که اگر فیلمی مورد توجه آکادمی اسکار قرار بگیرد به سرعت در پتلفورم خود نت فلیکس برای آن ها سودزایی خواهد کرد.

تد ساراندوس رییس محتوای نت فلیکس گفت انتخاب مشتری «یکی از ستون های فلسفه کاری ماست و درجه بی مانند از راحتی و مهمان نوازی که در آی پیک به ما پیشنهاد شد باعث شد این یک شراکت طبیعی شود

جان فیتیان، رییس ناتو (انجمن ملی صاحبان تئاتر آمریکا) هم اضافه کرد: «پنجره سینمایی یک حرکت صنعتی باقدمت است که تا به حال باعث سودزایی استودیوها، سالن های سینما و منعفت سینماروها شده است. همه ما باید با دقت حرکت کنیم و به یاد داشته باشیم که با گذر سال ها، موفقیت صنعت فیلم نتیجه ای مستقیم از یک همکاری به شدت موفق بین فیلمسازان، توزیع کنندگان و پخش کنندگان بوده است