20161030113501 21

»تام هاردی» بازیگر انگلیسی برای بازی در نقش «آل کاپون» تبهکار معروف و بدنام آمریکایی انتخاب شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا، فیلم جدید «فونزو» به کارگردانی «جاش ترنک» که به زندگی «آل کاپون» از معروف‌ترین تبهکاران آمریکایی و سردمدار جرائم سازمان یافته می‌پردازد، «تام هاردی» بازیگر 39 ساله هالیوودی بازیگر نقش اصلی‌اش شد.

این فیلم که تهیه‌کنندگی آن را «راسل آکرمن» و «جان شونفلدر» بر عهده دارند، هم‌اکنون در مرحله پیش تولید است و کمپانی فیلمسازی «بلوم» حق پخش بین المللی این فیلم را در اختیار خواهد داشت.

«آل کاپون» تبهکار آمریکایی اصلیتی از شهر ناپل ایتالیا داشت و در راس جرائم سازمان یافته در دوران ممنوعیت فروش الکل در آمریکا طی سال‌های 1920 تا 1933 بود.

دولت فدرال در سال 1931 او با موفقیت او را به جرم فرار مالیاتی محکوم کرد و 11 سال زندان برای او در نظر گرفت اما او پس از 8 سال آزاد شد و در سال 1947 در سن 48 سالگی درگذشت چرا که مبتلا به نوعی جنون شده بود و خاطرات ترسناک و وحشیانه‌اش در زندگی روزمره‌اش رسوخ کرده بود. «کاپون» بخشی از محکومیت خود را نیز در زندان «آلکاتراز» گذراند و هم‌اکنون تصویر او در این زندان که به موزه تبدیل شده به عنوان یکی از معروف‌ترین زندانیان این زندان مخوف نصب شده است.

«تام هاردی» که اخیرا در فیلم «دونکرک» به کارگردانی «کریستوفر نولان» و سریال هشت اپیزودی «تابو» به تهیه‌کنندگی ریدلی اسکات بازی کرده است، سال گذشته با فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» و همچنین فیلم «بازگشته» در نقش مقابل «دی‌کاپریو» حضور درخشانی داشت و برای بازی در فیلم «بازگشته» نامزد جایزه اسکار نقش مکمل مرد نیز شد.