20161030104728 14

گودزیلای آمریکایی برای دومین قسمت خود، نویسندگانش را پیدا کرد! کمپانی برادران وارنر برای اکشن افسانه‌ای و علمی تخیلی خود، مایکل داگرتی و زک شیلدز را دعوت به همکاری کرده است. این دو قرار است فیلمنامه دومین قسمت سری تازه گودزیلا را تا دو ماه دیگر تحویل تهیه‌کنندگان آن دهند.

به گزارش مووی مگ به نقل از جام جم، به گفته مدیران کمپانی، هر دو فیلمنامه‌نویس قبل از این با چند پروژه افسانه‌ای و ترسناک همکاری کرده و با دنیای کاراکترهای فیلمی مثل گودزیلا بیگانه نیستند. کمپانی برادران وارنر 22 مارس 2019 را به عنوان زمان نمایش عمومی گودزیلای تازه تعیین کرده است. به این ترتیب، فیلم قبل از اکران عمومی اکشن ماجراجویانه «گودزیلا علیه کونگ» روی پرده سینما‌ها می‌رود. در فیلم اخیر، کینگ‌کونگ و گودزیلا دو چهره افسانه‌ای فیلم‌های هیولایی به نبرد با یکدیگر برمی‌خیزند. این در حالی است که فیلم مستقل «کونگ: جزیره اسکال» با محوریت کاراکتر کونگ برای ماه می‌2020 به نمایش عمومی درمی‌آید.

تهیه‌کننده هر دو فیلم کینگ‌کونگی و گودزیلایی دنیای سینما، کمپانی برادران وارنر است. به همین دلیل، این کمپانی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده که اکران عمومی فیلم‌هایی که با این دو هیولا تهیه کرده، در یکدیگر تداخل پیدا نکنند! از مدتی قبل برادران وارنر همکاری نزدیکی با شرکت فیلم‌سازی دی‌سی‌ موویز را شروع کرد. فیلم‌های اخیر کمپانی، با مشارکت مالی این شرکت فیلم‌سازی تولید می‌شود. هنوز زمانی برای شروع کار فیلمبرداری دومین قسمت گودزیلا اعلام نشده است. اما نزدیکان به فیلم می‌گویند به احتمال زیاد، کلید فیلمبرداری آن تا زودتر از بهار 2018 زده نخواهد شد. تهیه‌کنندگان فیلم قصد دارند کارگردانی آن را به دست فیلم‌سازی بسیار موفق و سرشناس بدهند. برای همین، گمانه‌زنی‌ها به سمت کریستوفر نولان رفته است.

هزینه تولید این اکشن ماجراجویانه دلهره‌آور، حدود صد میلیون دلار برآورد شده است. شهر نیویورک هم لوکیشن اصلی آن است. ترکیب بازیگران قسمت دوم فیلم، هنوز مشخص نیست. با این حال قرار است چند کاراکتر غیرآمریکایی هم در نقش‌های مهم آن باشند. با این کار، داستان فیلم جنبه بین‌المللی پیدا کرده و امکان موفقیت بیشتر مالی آن در کشورهای مختلف دنیا خواهد بود. در قسمت اول نسخه دوباره‌سازی شده فیلم در سال 2014 هم دو بازیگر غیرانگلیسی‌زبان مشهور یعنی ژولیت بینوش و کن واتانابه بازی داشتند.

این فیلم با هزینه تولید 160 میلیون دلاری خود، گارت ادواردز را در مقام کارگردان داشت. آرون تیلور جانسون و الیزابت اولسون هم در فیلم حضور داشتند. فروش جهانی 529 میلیون دلاری گودزیلا (که 200 میلیون آن متعلق به سینماهای آمریکای شمالی بود) تهیه‌کنندگانش را راضی و راه را برای تولید قسمت‌های بعدی آن هموار کرد. اما کمپانی برادران وارنر اعلام کرد که قسمت تازه را با ترکیب و عوامل تازه‌ای جلوی دوربین خواهد برد. به همین دلیل، هم فیلمنامه‌نویسان تازه‌ای برای همکاری انتخاب شدند و هم کارگردانی بجز ادواردز پشت دوربین آن خواهد رفت. نسخه انگلیسی‌زبان گودزیلا، با الهام از نسخه اصلی مجموعه فیلم ژاپنی آن تولید می‌شود که اولین بار در سال 1954 روی پرده سینماها رفت.