2 1 2014426113422616

جود لا بازیگر سرشناس بریتانیایی سینما به دنیای جادویی داستان‌های هری پاتر پیوست.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، بازیگر سریال «پاپ جوان» در دنباله فیلم «جانوران شگفت‌ انگیز و زیستگاه‌ ‌آن‌ ها» نقش دوران جوانی آلبوس دامبلدور را بازی خواهد کرد.

این بازیگر که نامزد شدن برای جایزه اسکار را در کارنامه دارد، پس از ریچارد هریس و مایکل گمبون سومین بازیگری است که به این شخصیت خیالی جان می‌بخشد. هریس و گمبون در سری فیلم‌های «هری پاتر» نقش دامبلدور کهنسال را بازی کرده بودند.

قسمت تازه «جانوران شگفت‌انگیز و زیست‌گاه آن‌ها» نوامبر سال ۲۰۱۸ به سینما عرضه خواهد شد. در این فیلم دامبلدور را پیش از ریاست بر مدرسه هاگوارتز می‌بینیم. ادی ردمین در دومین قسمت از «جانوران شگفت‌انگیز» به کارگردانی دیوید ییتز همچنان نقش نیوت اسکمندر را بازی خواهد کرد.

دیوید ییتز درباره حضور جود لا در این فیلم گفت: «او بازیگر بسیار بااستعدادی است و من مدت‌ها کارهایش را تحسین کرده‌ام. می‌دانم که او به خوبی تمامی جنبه‌های شخصیت دوران جوانی آلبوس دامبلدور را به نمایش خواهد گذاشت

همانگونه که در پایان قسمت اول فیلم مشخص شد در قسمت دوم نقش شخصیت شرور داستان را جانی دپ بازی خواهد کرد.

جود لا سال ۱۹۷۲ در لندن به دنیا آمد. او سال ۱۹۹۹ و ۲۰۰۳ به ترتیب برای بازی در فیلم‌های «آقای ریپلی با استعداد» و «کوهستان سرد» نامزد جایزه اسکار شد.

او در فیلم «شرلوک هلمز» نقش دکتر واتسون را بازی می‌کند و علاوه بر آن به تازگی در سریال «پاپ جوان»‌ در نقش رهبر کاتولیک‌های جهان ظاهر شده است.