علاقه مندان به فیلم های سینمایی اکشن، حتما با مجموعه «سریع و خشمگین» (The Fast and the Furious) آشنایی دارند. این سری فیلم از سال ۲۰۰۱ میلادی کار خود را آغاز کرده و با ارائه هشت اثر جذاب، توانسته مخاطبان زیادی برای خود به دست آورد. همانطور که می دانید، پل واکر بازیگر فقید نیز در مجموعه سریع و خشمگین حضور داشت. اکنون به تازگی فیلم جدیدی به نام «سرنوشت خشمگین» (The Fate Of The Furious) اکران شده که آخرین اتفاقات برای شخصیت ها را به تصویر می کشد.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، همانطور که می دانید، خودرو ها و خودرو ها در این مجموعه نقشی اساسی ایفا می کنند. «سرنوشت خشمگین» نیز از این قاعده مستثنی نیست و در آن تعداد زیادی خودرو مشاهده می شود. در این ماشین ها تغییراتی برای رانندگی در شرایط خاص اعمال شده و همین مسئله جذابیت آن ها را دو چندان می کند. ما در این مقاله قصد داریم ماشین های به کار رفته در «سرنوشت خشمگین» را مورد بررسی قرار دهیم. تا پایان همراه باشید.

560 w750

فیلم با یک کورس در کشور کوبا آغاز می شود؛ جایی که رقیب دومینیک (وین دیزل) با یک فورد فیرلین ۱۹۵۶ رانندگی می کند. دومینیک این خودرو را سریعترین در جزیره می داند، اما این مسئله برای او اهمیت چندانی ندارد.

561 w750

لِتی (میشل رودریگز) توسط شورلت کوروت ۱۹۶۶ در خیابان های نیویورک حرکت می کند. بسیاری از خودرو ها به علت زنگ زدگی و فرسودگی باید برای فیلم بازسازی می شدند.

562 w750

او در طول فیلم خودروی خود را به «رالی فایتر» (خوردوی تولیدی توسط لوکال موتورز) تغییر می دهد. او در امتداد رمزی (ناتالی امانوئل) از فیلم قبلی به رانندگی می پردازد.

563 w750

دکارد شاو (جیسون استاتهام) برای از بین بردن دومینیک از مرسدس بنز «ای ام جی جی تی» استفاده می کند. او قبلا در دریفت ژاپن با یک مرسدس با خودرو هان (سونگ کانگ) تصادف کرده بود.

564 w750

رومان (ترسی گیبسون) با بنتلی کوپه «GT BR9» سفید رنگ در خیابان های نیویورک تردد می کند. این خودرو نیز در فیلم نابود می شود.

565 w750

او بعدها با لامبورگینی نارنجی رنگ در روسیه به رانندگی می پردازد. البته ما خیلی زود متوجه می شویم که خودرو در یخ عملکرد چندان مناسبی ندارد.

566 w750

اسکات ایستوود بازیگر جدید اضافه شده به فیلم، از یک سوبارو «BRZ» استفاده می کند. چهار عدد از این خودرو ها در فیلم مورد استفاده قرار گرفته که سه تای آن ها سالم مانده اند. معمولا ۲۵ درصد از خودرو ها چنین سرنوشتی پیدا می کنند.

567 w750

هابس (دواین جانسون) با استفاده از دوج آیس رم در یخ ها رانندگی می کند. این خودرو همانی است که در ماجرای تغییر مسیر اژدر با دستان خالی دیده ایم.

568 w750

تج با بازی لوداکریس روی تانکی به نام «تیکسا» سوار است. این ماجرا به سریع و خشمگین ۶ باز می گردد؛ جایی که یکی از تبهکاران با یکی از آن ها در بزرگراه حاضر شد. وسیله یاد شده توسط وزارت دفاع آمریکا تامین گشت.

569 w750

خودروی مفهومی ۲ میلیون دلاری نیسان از ژاپن انتقال یافت تا در فیلم حضور داشته باشد. به نظر می رسد که خودرو مدل ۲۰۱۳ آی دی ایکس باشد.

570 w750

خودروی دهه ۷۰ میلادی دوج چارجر متعلق به دومینیک، برای استفاده ار برف دوباره سرهم بندی شده است. این خودرو تغییر یافته لاستیک هایی به پهنای ۴۵ سانتیمتر دارد.