219484905

در اولین فصل سال ۲۰۱۷ افزایش قیمت بلیت سینما در آمریکا بار دیگر رکوردشکن شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، میانگین قیمت بلیت سینما در آمریکای شمالی بار دیگر افزایش یافت و رکوردهای پیشین را شکست. با رسیدن قیمت بلیت سینما به ۸.۸۴ دلار رکورد جدیدی در این زمینه گذاشته شد.

به گفته انجمن ملی مالکان سینماها این رقم در مقایسه با قیمت ۸.۷۹ دلاری در چهارمین فصل سال ۲۰۱۶ و در مقایسه با قیمت میانگین ۸.۶۵ دلاری برای همه سال ۲۰۱۶، رکورد جدیدی محسوب می‌شود.

این در حالی است که قیمت بلیت سینما در هر فصل بر مبنای کشش بازار و به ویژه عناوینی که به صورت سه‌بعدی پخش می‌شوند و نیز اکران فیلم‌ها در سیستم آیمکس می‌تواند تفاوت داشته باشد.

در فصل نخست سال ۲۰۱۷ مجموع فروش سینماهای آمریکای شمالی برابر ۲.۹ میلیارد دلار بود که این هم رکورد جدیدی محسوب می‌شود. این شکوفایی بازار فیلم برای اکران فیلم‌هایی چون «یک سرکش: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای»، «دیو و دلبر»، «فیلم بتمن لگویی»، «کونگ: جزیره جمجمه»، «لوگان»، «برو بیرون»، «لالالند» و «چهره‌های پنهان» ایجاد شده است.

انجمن ملی مالکان سینماها مدت‌هاست بر این امر تاکید دارند که قیمت سینما به نسبت تورم ثابت باقی مانده و اگر قرار باشد میزان تورم محاسبه شود باید میانگین قیمت بلیت که در سال ۱۹۷۷ برابر ۲.۲۳ دلار بود اکنون به ۹.۲۶ دلار برسد.