image 13960227945 2 dea00

هکرهای ناشناس در تازه‌ترین اقدام خود برای باج‌گیری از استودیوهای سرشناس هالیوود، «دیزنی» را تهدید به انتشار آنلاین دنباله جدید «دزدان دریایی کاراییب» کردند. ظاهرا، باب آیگر مدیر عامل این استودیو با تشکیل جلسه اضطراری به کارمندانش درباره تهدید اخیر هشدار داده و تاکید کرده است چنانچه از پرداخت مبلغ درخواستی به هکرها خودداری کنند، پنجمین بخش این فانتزی پرهزینه به صورت آنلاین منتشر خواهد شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، آیگر از فیلمی که هکرها تهدید به انتشار آن کرده‌اند، نامی به میان نیاورده اما اعلام کرده استودیوی دیزنی حاضر به باج‌دهی نخواهد شد. در حال حاضر، تحقیقات لازم در رابطه با پرونده این سرقت اینترنتی توسط مقامات پلیس فدرال امریکا آغاز شده است.

با این حال، وبسایت «ددلاین» از فیلم فانتزی «دزدان دریایی کاراییب 5: مردگان قصه نمی‌گویند» به عنوان فیلمی که هکرها استودیوی «دیزنی» را تهدید به پخش آن کرده‌اند نام برده است. طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است جدیدترین دنباله این فرنچایز سینمایی پرطرفدار با بازگشت جانی دپ در نقش «کاپیتان جک گنجشکه» از 25 مه (4 خرداد) در سینماهای سراسر دنیا افتتاح شود.

آیگر همچنین گفته اخاذان ناشناس تهدید کرده‌اند در نخستین اقدام خرابکارانه خود یک بخش پنج دقیقه‌ای از فیلم و در صورت واریز نشدن وجه درخواستی‌شان، ادامه آن را در قالب بخش‌های 20 دقیقه‌ای به صورت آنلاین منتشر کنند.

هالیوود اخیرا به یکی از طعمه‌های اصلی هکرها و مجرمان سایبری تبدیل شده است. ماه گذشته نیز یک گروه ناشناس سارقان اینترنتی «نتفلیکس» و شماری از شبکه‌های تلویزیونی و استودیوهای هالیوود را تهدید به انتشار آنلاین جدیدترین تولیدات‌شان کرد.