image 13960306556 6 pirates

پنجمین بخش از مجموعه سینمایی پرطرفدار «دزدان دریایی کاراییب» با بازگشت جانی دپ در نقش شخصیت فانتزی «کاپیتان جک گنجشکه» از دیروز (25 مه) در بیش از 4200 سالن سینمای امریکای شمالی روی پرده رفت.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، در حالی که پیش‌بینی می‌شد فروش افتتاحیه جدیدترین محصول استودیوی «دیزنی» از مرز 80 میلیون دلار عبور کند، فروش بلیت‌های فیلم در نخستین روز اکرانش ناامیدی سازندگانش را به دنبال داشته است. این دنباله جدید با عنوان «مرده‌ها قصه نمی‌گویند» (Dead Men Tell No Tales) به کارگردانی یواکیم رانینگ و اسپن سندبرگ دو فیلمساز نروژی و با بودجه 230 میلیون دلار مقابل دوربین رفته است.

این فیلم در ادامه بخش چهارم با عنوان «سوار بر امواج ناشناخته» ساخته شده که تابستان 2011 روی پرده رفت و بیش از یک میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی فروخت. هر چند، «صندوقچه مرد مُرده» به عنوان دومین فیلم «دزدان دریایی کاراییب» با 1.066 میلیارد دلار فروش جهانی، همچنان پرفروش‌ترین دنباله این فرنچایز سینمایی به شمار می‌رود.

طبق نظرسنجی‌های نخستین روز افتتاحیه، 44 درصد سینماروهای امریکا این دنباله جدید را «عالی» دانسته‌اند و 37 درصد با برچسب «خیلی خوب» توصیفش کرده‌اند.

داستان «مرده‌ها قصه نمی‌گویند» با تمرکز بر شخصیت جک گنجشکه ماجرای نبرد او با ارواح ملوانان مرده را به تصویر می‌کشد که رهبری‌شان به عهده کاپیتان سالزار (با بازی خاویر باردم) است. بازیگران سابق این مجموعه شامل اورلاندو بلوم، کیرا نایتلی، ویل ترنر الیزابت سوان که در فیلم چهارم غایب بودند نیز این‌بار با حضور در نقش‌های قبلی خود مقابل دوربین رفته‌اند.