maxresdefault 15 1024x576

جدیدترین مراسم کامیک کان در فینیکس شاهد یک صحنه اکشن بود چون مردی با سلاح و چاقوی واقعی با هدف برقرار کردن عدالت با کشتن بازیگر «پاور رنجرز» وارد این رخداد شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، مردی که سلاح حمل می کرد و اصرار داشت که تجلی یکی از برقرارکنندگان عدالت مارولی در زندگی واقعی یعنی پانیشر است، روز پنج شنبه بعد از اینکه به مسئولان گفت می خواهد «افسرهای پلیس بد» را مورد هدف قرار بدهد، در کامیک کان فینیکس دستگیر شد.

با استناد به مدارک دادگاهی، بعدا کشف شد که این مرد که متیو استرلینگ ۳۱ ساله بود، با جیسون دیوید فرنک ستاره «پاور رنجرز» که نقش گرین رنجر را ایفا می کرد، مشکل داشته است. پلیس گفت بعدا یادداشتی را روی تقویم استرلینگ پیدا کردند که روز کامیک کان را علامت زده بود و نوشته بود: «جی دی اف را بکش».

با استناد به یو اس ای تودی، وقتی استرلینگ در کامیک کان دستگیر شد چهار اسلحه و چند چاقو در اختیار داشت.

فینیکس نیو تایمز گزارش می دهد که استرلینگ محکوم به تلاش به قتل، مقاومت در برابر دستگیری، حمله تهاجمی، حمل کردن سلاح در مکانی ممنوعه و پوشیدن زره بدنی در حین انجام جرم شده است. ضمانت آزادی او به ازای یک میلیون دلار تنظیم شده است.

استرلینگ به پلیس گفت که با وجود اینکه از این مسئله آگاهی داشت که تفنگ های واقعی و دیگر سلاح هایش نمی توانستند وارد این رخداد شوند، قوانین بر او صدق نمی کردند چون او «پانیشر» است. پانیشر ضدقهرمان کمیک های مارولی است که دست به قتل، آدم ربایی، شکنجه و دیگر اعمال خشونت وار می زند تا با جرم و جنایت مقابله کند.

فرنک در یک کنفرانس خبری گفت: «به خاطر اینکه هنوز این پرونده در جریان است، من فردی که دستگیر شده را نمی شناسم، اما برایش دعا می کنم. این حادثه یک وضعیت بازکننده چشم هاست که نشان می دهد نیاز بیشتری به امنیت اضافی در کامیک کان های سراسر جهان حس می شود

به خاطر امنیت اضافه شده در مراسم، تمام سلاح های قلابی هم برای ادامه کامیک کان فینیکس ممنوع اعلام شدند.

فرنک مدتی بعد یک پیغام ویدیویی در فیس بوک منتشر کرد و گفت: «با وجود اینکه به نظر می رسد که هیچ چیز روی من تاثیری نمی گذارد، من اجازه نمی دهم که بگذارم وضعیتی مثل این من را از نظر روانی از هم بپاشاند. آدم باید به یاد داشته باشد که اوضاع همیشه می تواند بدتر باشد. وضع می توانست بدتر باشد. اما نبود. می دانید، همه امن هستند. همه چیز خوب است و این عالی است