image 13960322565 5 seth rogen

ست روگن در واکنش به طرح جدید استودیوی «سونی پیکچرز» مبنی‌بر پخش خانگی «نسخه پاک» فیلم‌های سینمایی، مخالفت شدید خودش را با چنین اقدامی اعلام کرد. این بازیگر، کمدین و فیلمساز امریکایی-کانادایی با انتشار پستی در صفحه توییترش نوشت: «لطفا با فیلم‌های ما این کار را نکنید.» استودیوی سونی در صدد است با حذف «محتوای بزرگسالانه» از بعضی فیلم‌های «درجه آر» و یا «بالای 13 سال»، این نسخه‌های «خانواده‌پسند» محصولات خود را تحت عنوان «نسخه پاک» روانه بازار نمایش خانگی کند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، اقدام سونی مبنی‌بر توزیع نسخه پاک فیلم‌های سینمایی به مشتریان شبکه نمایش خانگی این امکان را می‌دهد تا فیلم‌هایی را خریداری کنند که یا برای پخش از تلویزیون و یا نمایش در سفرهای هوایی تدوین شده‌اند. بر مبنای این طرح، کلیه «صحنه‌های حاوی خشونت تصویری، زبان توهین‌آمیز و انواع دیگر محتوای بزرگسالانه» از بعضی فیلم‌های درجه آر و یا ویژه بالای مخاطب 13 سال به کلی حذف و یا سانسور خواهند شد. تاکنون، نسخه‌های پاک 24 فیلم سینمایی از جمله «کاپیتان فیلیپس»، «برادران ناتنی» و مجموعه فیلم‌های «مرد عنکبوتی» به عنوان محصولات نمایش خانگی در دسترس خریداران قرار گرفته‌اند.

روگن در واکنش به این اقدام سونی در صفحه توییترش نوشت: «خدایا، لطفا این کار را با فیلم‌های ما نکنید. ممنون می‌شوم.» این بازیگر 35 ساله تاکنون، کمدی‌های بزرگسال‌محوری مانند «سوسیس پارتی» و «باردار» را تهیه‌کنندگی و بازی کرده و در شماری از تولیدات سینمایی «سونی پیکچرز» هم ظاهر شده است. یکی از جنجال‌سازترین این فیلم‌ها، کمدی هجوآمیز «مصاحبه» بود که در انتقاد به رهبر کره شمالی تهیه و تولید شده بود و با حمله سایبری هکرها به کمپانی پخش سونی روبه‌رو شد.

هنوز هیچ‌یک از فیلم‌های روگن در این طرح گنجانده نشده است. با این حال، سونی با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت رسمی خود از اضافه کردن «نسخه‌های پاک» دیگر فیلم‌های این استودیو به بازار نمایش خانگی خبر داده است. در بخشی از این بیانیه آمده است: «نسخه پاک امکان تماشای فیلم‌ها را برای طیف وسیع‌تری از مخاطبان فراهم می‌کند و این فرصت را در اختیار افراد می‌گذارد تا فیلم‌های محبوب‌شان را در کنار یکدیگر تماشا کنند