wi335y 1024x768

هر چند هنوز فصل اکران فیلم‌هایی که چشم به اسکار دارند فرا نرسیده است، اما با گذشت نیمی از سال و پشت سر گذاشتن شماری از جشنواره‌ها می توان فهرستی از فیلم‌های موفق را ارایه کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، نیمه اول سال ۲۰۱۷ پشت سر گذاشته شد و از همین حال حرف و حدیث‌ها بر سر اسکار بعدی شروع شده است. هر چند برخی از این فیلم‌ها در جشنواره ‌ساندنس اکران شده‌اند و تا پاییز راهی پرده‌های نقره‌ای نمی‌شوند، اما نوشته شدن نقدها و واکنش‌های منتقدان می‌تواند نشان دهنده جایگاه این فیلم‌ها در اسکار بعدی باشد.

برترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷ در نیمه نخست سال عبارتند از:

«مریضی بزرگ» به کارگردانی مایکل شووالتر

این فیلم کمدی رمانتیک آمریکایی درباره یک رابطه واقعی بین کمیل نانجانی و زنی که امروز همسرش است یعنی امیلی گوردون است. خانواده سنتی پاکستانی کمیل از رابطه او با امیلی که زنی آمریکایی و سفیدپوست است، ناشاد هستند و امیلی یک بیماری عجیب هم دارد. کمیل نانجانی نویسنده فیلمنامه و بازیگر فیلم است. زویی کازان و هالی هانتر دیگر بازیگران فیلم هستند. این فیلم تاکنون یک اکران کوتاه مدت دو هفته‌ای داشته و بازی هالی هانتر در آن درخشان بوده است. پیش بینی می‌شود این فیلم نامزدی ۴ اسکار را کسب کند که نامزدی در بخش موسیقی از جمله آنهاست.

«مرا به اسم خودت صدا بزن» ساخته لوکا گوادانینو

تماشاگران جشنواره ساندنس از تماشای این فیلم که درباره بزرگ شدن یک پسر ۱۷ ساله با بازی تیموتی چالامت است بسیار هیجان‌زده شدند. این داستان در ایتالیای دهه ۱۹۸۰ می گذرد. برای این فیلم نامزدی اسکار در بخش بهترین فیلم احتمال داده شده و برای چالامت نامزدی در بخش بهترین بازیگر مرد. این فیلم ۲۴ نوامبر راهی سینماها می‌شود.

«برو بیرون» ساخته جوردن پله

طنز اجتماعی درخشانی که در قالب یک فیلم ترسناک ظاهر شده یکی از بزرگ‌ترین سورپرایزهای هالیوود در سال جاری بود. این فیلم در باکس آفیس هم موفق ظاهر شده و منتقدان عاشقش شدند. هر چند رای دهندگان اسکار معمولا علاقه‌ای ندارند تا فیلم‌های ترسناک را به عنوان بهترین فیلم نامزد کنند، اما این فیلم بخت زیادی در اسکار دارد. انتظار می‌رود حداقل پله برای بهترین فیلمنامه نامزد شود و کاترین کینر که دو بار نامزد اسکار شده می‌تواند برای بهترین بازیگر نقش مکمل زن یک بار دیگر نامزد کسب اسکار باشد

«قهرمان» ساخته برت هالی

سم الیوت که اکنون ۷۲ ساله است سرانجام نقش اولی را که شایسته اش بود دریافت کرد و در نقش یک شخصیت وسترن پا به سن گذاشته جلوی دوربین رفته است. الیوت بهترین کار خود را ارایه داده و با رفتاری درخشان، منحصر به فرد و دلهره‌آور ایفای نقش کرده است. او می‌تواند به دریافت نامزدی امیدوار باشد و از برندگان جوایز اسپرایت و دیگر جوایز مشابه هم باشد. این فیلم از ۹ ژوئن راهی پرده‌ سینماها شده است.

«یک ادامه ناراحت‌کننده: حقیقت به قدرت» ساخته ال گور

ال‌گور سال ۲۰۰۶ با فیلم «یک حقیقت ناراحت کننده» بحثی محیط زیستی و طبیعی را درباره گرمای زمین به راه انداخت و دو اسکار دریافت کرد. ادامه این فیلم ، با عنوان «حقیقت به قدرت» در ساندنس اکران شد و بزرگ‌تر از فیلم پیشین او ظاهر شد. بدون توجه به بحث مناقشه برانگیز ترامپ درباره محیط زیست و بیرون آوردن آمریکا از توافق‌نامه پاریس، این فیلم همچنان مستندی درخشان است.

«عاشقان» ساخته عزازیل جیکوبز

دبرا وینگر زیاد بازی نمی‌کند، اما وقتی این کار را می‌کند باید مراقب بود. او که سه بار نامزد اسکار شده این بار پا به دنیای کمدی رمانتیک تیره گذاشته که درباره زوج‌های میان‌سال است. در این فیلم تریسی لتس در نقش مقابل وی بازی کرده است. نمایش این فیلم با اقبال مخاطبان روبه‌رو شد.