245563

در سالهای گذشته بسیاری از وب سایت ها دارای بخشی به نام « انجمن » بودند که کاربران در آن موضوعات مختلف مطالبی را ارسال می کردند. انجمن ها علی رغم کارایی مفیدی که برای دنیای وب فارسی داشتند، با پیشرفت تکنولوژی رفته رفته کمرنگ تر شدند و جایشان را به شبکه های اجتماعی پویایی که در آن تمام اتفاقات بصورت آنی رخ می دهد بخشیدند.

 جامعه مجازی مووی مگ نیز با الگوبرداری از شبکه های اجتماعی مدرن ساخته و در اختیار مخاطبین قرار گرفته است.

ویژگی جامعه مجازی مووی مگ چیست ؟

امروزه تقریباً تمام کاربران اینترنت عضو یکی از شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و اینستاگرام می باشند. شبکه های اجتماعی که به دلیل امکانات فوق العاده و رابط کاربری آسان، به راحتی جایگزین وبلاگ ها و انجمن ها شدند. جامعه مجازی مووی مگ نیز با الگوبرداری از شبکه اجتماعی فیسبوک ساخته شده و امکاناتی مشابه برای کاربرانش مهیا نموده است.

بخشی از امکانات جامعه مجازی شامل موارد زیر می باشد :

1 - شما می توانید به راحتی مطالبتان را در قالب یک پست ( همانند فیسبوک ) نوشته و تصویر یا فایلی ضمیمه آن نمائید و تنها با یک کلیک آن را منتشر نمائید تا تمام کاربران عضو جامعه مجازی آن را مشاهده نمایند. شما همچنین می توانید برای ارسال تصاویر و مطالبتان، دیگر اعضای جامعه مجازی را تگ کرده و یا نام آنها را در بخش نظر مطلب خودتان، منشن ( Mention ) کرده و او را مطلع نمائید.

2- کاربران جامعه مجازی می توانند بلافاصله پس از خواندن و یا مشاهده تصاویر، زیر مطلب شما نظرات خودشان را ارسال نمایند که این نظرات به وسیله آیکون اطلاع رسانی ( Notification ) که در پروفایل هر کاربر وجود دارد، قابل مشاهده خواهد بود. در واقع شما از تمام اتفاقاتی که به شما در جامعه مجازی مربوط می شود به وسیله این آیکون مطلع خواهید شد. ( اعم از لایک مطالبتان، قرار دادن نظرات زیر مطالبتان و... )

3- شما می توانید به راحتی به صفحات پروفایل کاربران مجازی رفته و بصورت خصوصی برای آنها پیغام ارسال نمائید.

4- شما توانایی تشکیل گروه های مختلف سینمایی را در جامعه مجازی دارید که قابلیت شخصی سازی در آنها وجود دارد

5- شما به راحتی می توانید برای مطالب مختلف خودتان در جامعه مجازی با استفاده از فرم قدرتمند نظرسنجی ، نظرسنجی های گوناگون به راه بیندازید و نتایج را به صورت زنده مشاهده نمائید.

6- شما به راحتی می توانید پروفایل خودتان را شخصی سازی نمائید تا حریم خصوصی تان مطابق میلتان اعمال گردد.

7- شما می توانید برای دیگر اعضای جامعه مجازی ارسال درخواست دوستی نمائید و در صورت عدم تمایل برای مشاهده تمام پست های کاربران جامعه مجازی، بر روی گزینه « من و دوستانم » کلیک نمائید تا تنها مطالب دوستانتان برایتان به نمایش درآید.

همانطور که مشاهده کردید، تمام امکاناتی که در جامعه مجازی مووی مگ در نظر گرفته شده مطابق الگوی شبکه اجتماعی فیسبوک می باشد و شما به راحتی می توانید لذت تجربه یک شبکه اجتماعی سینمایی را بدست آورید.

 245524463

چه مطالبی در جامعه مجازی مووی مگ ارسال می گردد؟

جامعه مجازی مووی مگ طیف گسترده ای از مطالب را شامل می گردد اما به جهت رویکرد سایت مووی مگ که « بررسی رویدادهای سینماهای ایران و جهان » می باشد، عمده مطالب جامعه مجازی نیز در ارتباط با سینماست و هدف مووی مگ هم ترغیب کاربران برای ارسال مطالب در حوزه سینما و تلویزیون و در مجموع هنر می باشد و نه ارسال مطالبی که ارتباطی با اهداف سایت مووی مگ ندارد.

آیا جامعه مجازی قوانین مشخصی هم دارد ؟

به مانند هر انجمن یا شبکه اجتماعی، جامعه مجازی مووی مگ نیز شامل قوانینی می گردد که ساده و کوتاه است! این قوانین شامل موارد زیر می باشد :

1- ارسال مطالبی که در آن از الفاظ رکیک و زننده و توهین به اشخاص حقیقی استفاده شده باشد ممنوع است و آن مطلب بلافاصله حذف می گردد. در صورت تکرار چندباره این اقدام، کاربر برای همیشه از جامعه مجازی اخراج خواهد شد.

2- ارسال تصاویری که برخلاف عرف و قوانین فضای مجازی کشور باشد، ممنوع می باشد. در واقع این قانون شامل تمام وب سایت های فارسی می گردد و آنها نیز موظف به رعایت آن می باشند و مووی مگ نیز از این قاعده مستثنی نیست.

3- ارسال مطالب سیاسی و استفاده از جامعه مجازی برای تبلیغ در حوزه سیاست بطور کامل ممنوع می باشد. مووی مگ، یک سایت سینمایی است و هرگز ردپای سیاست در آن نقش نخواهد بست!

آیا استفاده از شبکه اجتماعی مووی مگ رایگان است؟

مانند تمام شبکه های اجتماعی در جهان، جامعه مجازی مووی مگ نیز بطور کامل رایگان است و شما می توانید از تمام امکانات آن به راحتی استفاده نمائید.

برای ثبت نام در جامعه مجازی چه کنم؟!

کافی هست از بخش منو، بر روی جامعه مجازی کلیک نمائید و اطلاعات کاربری خود را ثبت نمائید تا بلافاصله ثبت نام شما انجام شود.

امیدواریم که بتوانیم میزبان شایسته ای برای شما در جامعه مجازی مووی مگ باشیم.