166173352 e1501920835489

کشورهای سراسر جهان کار معرفی نماینده‌های خود را به بخش اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان آغاز کرده‌اند. سال گذشته ۸۵ فیلم واجد شرایط بودند.

به گزارش مووی مگ به نقل از هنر و تجربه،  سوییس به‌تازگی درامدی (درام/کمدی) با عنوان «نظم الهی»/ The Divine Order به کارگردانی پترا وولپه (که «هایدی» را در کارنامه دارد) به نودمین مراسم آکادمی معرفی کرده است. داستان در دهه‌ی ۱۹۷۰ می‌گذرد و درباره مادر جوان سوییسی است که علیه مردسالاری مبارزه می‌کند و کمپینی برای رسیدن به حق رأی زنان تشکیل می‌دهد.

«نظم الهی» در جوایز سینمایی سوییس ۲۰۱۷ موفق به دریافت جوایز بهترین فیلم‌نامه، بازیگر زن اصلی (ماری لوئن‌برگر) و مکمل (راشل برونشویگ) شد. موفقیت‌های این فیلم در جشنواره تریبکا هم ادامه یافت و سه جایزه‌ی بهترین فیلم داستانی بین‌المللی تماشاگران، جایزه نورا افرون برای وولپه نویسنده و کارگردان، و جایزه بهترین بازیگر زن را برای سازندگانش به ارمغان آورد. در هفته‌ی گذشته هم دو جایزه‌ی دیگر از جشنواره فیلم شهر تراورس (که مایکل مور بانی آن است) برای این فیلم به دست آمد.

کمپانی دانمارکی «تراست‌نوردیسک» حقوق پخش جهانی «نظم الهی» را در اختیار دارد که در سوییس یکی از فیلم‌های موفق سال شده است. حقوق پخش سینمایی فیلم تا این‌جا به بیش از پانزده کشور جهان فروخته شده است. کمپانی‌های «کینو لوربر» و «زایت‌گایست فیلمز» می‌خواهند فیلم را در ماه اکتبر در سینماهای ایالات متحده اکران کنند.

مراسم اسکار چهارم مارس (سیزده اسفند) سال آینده‌ی میلادی در لس‌آنجلس برگزار خواهد شد.