تعداد سریال‌های خوب با نمره‌های imdb بالای ۸ کم نیستند، اما ما می‌خواهیم در اینجا سریال‌هایی را معرفی کنیم که برخی از ویژگی‌های آن با سریال گیم آو ترونز بخواند. حال می‌خواهد از نظر بافت ظاهری، محیط قدیمی و لباس‌ها و جلوه‌های ظاهری باشد، یا از نظر مطرح کردن چند ابرقهرمان از سرزمین‌های متفاوت در حال به چالش کشیدن هم یا از نظر غنای تخیلات یا به رخ کشیدن سوی تیره طبع آدمی در تقابل با پاکی‌ها و قهرمانی‌های واقعی.

به گزارش مووی مگ به نقل از یک پزشک، اگر چنین معیارهایی را نداشتیم، محدوده پیشنهاد ما خیلی وسیع‌تر می‌شد. اما همان طور که گفتم در اینجا می‌خواهیم سریال خوب که تا حدی شبیه گیم آو ترونز باشد، معرفی کنیم و نه مثلا سریال‌های مدرنی مانند هاوز آو کاردز را.

من در اینجا ۱۰ انتخاب خودم را معرفی کنم و امیدوارم شما هم هم با هوشمندی سریال‌هایی به این فهرست اضافه کنید و یا اصلا بگویید که کدام سریال شایسته‌تر است و کدام سریال بهتر است، از فهرست حذف شود.

هیچ تعصب خاصی در کار نیست و ما فقط اینجا می‌خواهیم در کنار هم نظرات و تجربیات سریالی خودمان را به اشتراک بگذاریم و نمی‌خواهیم نظر و سلیقه خودمان را بر کسی تحمیل کنیم.

سریال Outlander

2017 09 03 19 27 24

سریالی ساخت شبکه STARZ، در طی آن شما با پرستاری آشنا می‌شوید که ناگاه از بازه زمانی بعد از جنگ جهانی دوم به نیمه قرن هجدهم پرتاب می‌شود و حالا نه‌تنها باید خود را با دنیای قدیمی وفق دهد، بلکه باید از جان خودش هم محافظت کند.

امتیاز imdb این سریال ۸٫۵ است.

سریال Borgias

2017 09 03 19 30 25

در سال ۲۰۱۳ چقدر ناراحت شدم که سریال بورژاها تمام شد. نمره imdb این سریال ۷٫۹ است، اما به گمان من باید دست‌کم نمره ۸٫۵ را به این سریال می‌دادند.

سریال در قرن پانزدهم می‌گذرد. یک پاپ اسپانیایی با بازی جرمی آیرونز با تزویر بر مسند قرار گرفته و حالا با هوشمندی، بازیگوشی‌های شخصی، بی‌رحمی و گاهی شفقت‌های انتخابی، می‌خواهد با بازی‌های پیچیده سیاسی با خاندان‌های ایتالیایی موضوع خود را محکم کند.

او دو پسر با خلق و خویی به کلی متفاوت دارد. در دل داستان‌ها چرخش‌های داستانی و روایت‌های عاشقانه کم نیستند.

این سریال را حتما ببینید، دست‌کم به خاطر ایمان آوردن به بازی جرمی آیرونز عزیز!

سریال تابو

2017 09 03 19 31 58

این سریال را قبلا معرفی کرده بودم. تام هاردی در این سریال در نقش جیمز دلینی بازی می‌کند. او بعد از ۱۰ سال از آفریقا آمده، تا با کمپانی هند شرقی در بیافتد. ظاهرا قدرت او و ابرکمپانی هند شرقی، اصلا در یک سطح نیست، اما او در یک بازی پیچیده و در حالی که با گذشته پر از گناه او دست به گریبان است، عزمش را جزم کرده است.

سریال را شبکه بی بی سی یک ساخته است که همیشه سریال‌هایی خوب می‌سازد.

فصل اول این سریال به اتمام رسیده است و این سریال نمره ۸٫۶ در imdb گرفته است.

سریال Frontier

2017 09 03 19 33 45

این سریال را شبکه دیسکاوری ساخته است. سریال روایتی از درگیری‌ها میان گروه‌های مختلف در آمریکای شمالی بر سر تجارت پوست حیوانات و کسب قدرت و ثروت در اواخر قرن هجدهم میلادی است.

فصل اول این سریال در سال ۲۰۱۶ پخش شد و هنوز تاریخ پخش فصل دوم آن مشخص نیست.

نمره imdb آن هم ۷٫۲ است.

سریال Black Sails

Black sails ensem2311

این سریال را هم شبکه STARZ ساخته است و نمره بالای ۸٫۳ در imdb گرفته است.

داستان این سریال پیش درآمدی است بر رمان مشهور "جزیره ی گنج” اثر رابرت لوئیس استیونسنون که اقتباس‌های سینمایی زیادی از روی آن ساخته شد. ماجرا دو سال قبل از داستان رمان آغاز می‌شود؛ سال ۱۷۱۵ میلادی است و دوران طلایی دزدان دریایی. مستعمره ی سابق بریتانیا که اکنون جزیره ای بی قانون است، به دست یکی از بدنام ترین ناخدایان دزدان دریایی،ناخدا فلینت، اداره می‌شود. همزمان با تهدیدهای ناو‌های بریتانیای که برای پس گرفتن سرزمین‌های خود به آب‌های آن مناطق برگشته اند، چهره‌ی جدیدی از ناخدا فلینت پدیدار می‌شود. او با النور گاتری، دختر یکی از قدرتمندترین قاچاقچیان متحد می‌شود تا در کنار یکدیگر غنیمتی بزرگ بدست آورند و با جبران خسارت‌های وارده، بقایشان را تضمین کنند…

سریال اسپارتاکوس

2017 09 03 19 36 50

سریال اسپارتاکوس، سریال محبوبی است که پخش آن مدت‌هاست به اتمام رسیده است.

برخی‌ها تصور می‌کنند که نمره ۸٫۶ سریال، بالاتر از لیاقت آن است. این دسته افراد به خاطر اینکه سریال با واقعیت تطبیق ندارد و حاوی صحنه‌های پر از خشونت و بی‌پروایی است، فکر می‌کنند که نباید برای تماشای آن وقت بگذارند.

متأسفانه این دسته افراد فقط پوسته سریال را می‌بینند و در پی کشف لایه‌ای از آن که در زندگی واقعی انسان‌ها در همه اعصار صادق بوده، نبوده‌اند.

اسپارتاکوس در سیر قهرمان شدن یک سرباز ساده و بعد یاغی شدن و شورش آن علیه امپراتوری روم، همان چالش سپیدی و سیاهی را در اندرون و بین انسان‌ها نشان می‌دهد و همان سیاه‌اندیشی‌های ماکیاولیستی فرماندهان و اغنیا را روایت می‌کند و تأکید می‌کند که یک انسان در نهایت خردی و زبونی، اگر بخواهد و اگر دارای مختصاتی ذاتی باشد، می‌تواند در مقابل قدرتمندتری‌ها بایستد.

سریال Tudors

http://naghdefarsi.com/media/kunena/attachments/8299/2017-09-03_19-38-19.jpg

پخش این سریال در ۴ فصل در سال ۲۰۱۰ به اتمام رسید.

سریال Tudors ، ازدواج شاه هنری را به تصویر می کشد و می توان گفت که بیشتر محور داستان روی مثلث عشقی ، شاه هنری ، کاترین آراگون و آنی بالین می چرخد…

نمره imdb‌ این سریال ۸٫۱ است.

سریال Vikings

2017 09 03 19 39 44

این سریال را شبکه هیستوری ساخته است و در شرایطی که تصور می‌کردیم با یک سریال معمولی روبرو هستیم، کم کم شاهد رشد این سریال بودیم.

این سریال نمره ۸٫۷ در imdb گرفته است.

داستان سریال درباره فردی است به نام رگنار لاثبروک که با پادشاه آن دوران وایکینگ ها به مخالفت برمی‌خیزد و دوست دارد این بار به جای نبرد با شرقی های منطقه خود، حمله به سمت غرب را در دستور کار خود قرار بدهند. رگنار با مخالفت با پادشاه خود، کار را به جلو می‌برد تا راه را برای نبرد با غربی ها هموار کند و حتی خود را در مقام پادشاهی ببیند…

سریال Rome

2017 09 03 19 41 40

این سریال را شبکه HBO ساخته است. پخش این سریال دو فصلی، در سال ۲۰۰۷ به اتمام رسید. یعنی در آن زمانی که هنوز خیلی از ماها متوجه قوت شبکه HBO ‌نبودیم.

سریال رم به صورت تمام و کمال نمایانگر طریقه و نحوه زندگی مردم آن دوره از تاریخ سرزمین روم باستان است . نبردها ، جنگ‌های سردار بزرگ جولیوس سزار و به قدرت رسیدن او ، کشته شدن ناجوانمردانه او در مجلس رم ( مجلس سنا )، نبرد میان سرداران او و… همه در این سریال زیبا به تصویر کشیده می‌شود . توجه داشته باشید که سریال رم تنها به زندگی سزار نمی‌پردازد ، نویسنده و عوامل هنرمند و تاریخ دان این مجموعه به بسیاری از اشخاص که در سرنوشت ان زمان از مردم نقشی کلیدی ایفا کرده‌اند پرداخته است….

این سریال در imdb نمره ۸٫۸ گرفته است.

سریال The Last Kingdom

2017 09 03 19 42 58

این سریال را شبکه بی‌بی‌سی آمریکا ساخته است و نمره ۸٫۳ در imdb گرفته است.

پخش این سریال ادامه دارد و فعلا دو فصل از آن پخش شده است.

برنارد کورنول ماجراهای کتاب The Last Kingdomرا در بستر وقایع تاریخی قرن نهم میلادی در بریتانیا روایت می‌کند: در سال ۸۷۲ میلادی قبایل بیگانه مهاجم وایکینگ با حمله گسترده به بریتانیا موفق به تصرف این سرزمین می گردند و تنها یکی از حاکمان آن دوران بریتانیا موفق به محافظت از قلمرو سرزمین خود دربرابر وایکینگ‌ها می گردد و او کسی نیست جز آلفرد کبیرپادشاه سرزمینی در جنوب غربی بریتانیا که مقاومت او و تلاشش برای شکست اقوام مهاجم سرآغاز تشکیل انگلستان به عنوان یک کشور در درون جزیره بریتانیا می‌شود.

اما شخصیت اصلی داستان برنارد کورنول فردی به نام Uhtred of Bebbanburg می باشد که درطول حمله وایکینگ ها به بریتانیا در کودکی پدرش کشته و خود به اسارت گرفته می شود.اما پس از مدتی توسط یکی از فرماندهان وایکینگ ملقب به Ragnar the Fearless آزاد شدهو به فرزندخواندگی پذیرفته می شود رفتار مناسب اعضای این خانواده با او و نحوه زندگی آزادانه آنها او را به این خانواده نزدیک و تبدیل به یکی از آنها می‌کند .اما بروز حادثه‌ای تلخ و دردناک همه چیز را تغییر می‌دهد…