image 13960820431 all the231

به دنبال رسوایی اخیر کوین اسپیسی، تصمیم ریدلی اسکات مبنی بر تغییر بازیگر شخصیت محوری فیلم جدیدش «تمام پول‌ های جهان» میلیون‌ها دلار هزینه اضافی به دنبال خواهد داشت که هیچ تضمینی برای بازگشتش وجود ندارد. اسکات قصد دارد کریستوفر پلامر را جایگزین اسپیسی کند و این در حالی است که طبق برنامه‌ریزی کمپانی پخش سونی قرار بود این درام جنایی زندگینامه‌ای از 22 دسامبر (یکم دی) در سینماهای دنیا اکران شود.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، به نوشته نشریه ورایتی، این حرکت غیرمنتظره یکی از چالش‌برانگیزترین اقدامات ممکن خواهد بود که هزینه‌های پیش‌بینی نشده‌ای مانند ضبط دوباره، مرحله پس از تولید و طرح جدید بازاریابی را به سرمایه‌گذاران این فیلم تحمیل خواهد کرد. به عقیده برخی بازاریاب‌ها، چنین اقدامی از سوی اسکات به تحمیل میلیون‌ها دلار هزینه اضافی منجر می‌شود که در عین حال، هیچ تضمینی برای بازگشتش در گیشه وجود نخواهد داشت.

اسپیسی در این فیلم در نقش جی. پل گتی میلیارد مشهور امریکایی ظاهر شده است. «تمام پول‌های جهان» روایتگر ماجرای ربوده شدن نوه پسری گتی است که برای دیده شدن و دستیابی به موفقیت تجاری نیاز به استقبال منتقدان و نقدهای مثبت دارد.

سونی و کمپانی سرمایه‌گذار فیلم جدید اسکات قصد دارند تاریخ اکران آن را به سال 2018 موکول کنند اما همزمان، با یک مشکل جدی دیگر روبرو هستند؛ سریال «اعتماد» (Trust) به کارگردانی دنی بویل که قرار است ژانویه آینده از شبکه اف ایکس روی آنتن برود هم به ماجرای آدم‌ربایی گتی پرداخته و کمپانی سونی مایل نیست پخش این سریال زودتر از فیلم اسکات انجام بگیرد.

به گفته منابع نزدیک به پروژه، ظاهرا فیلمبرداری دوباره صحنه‌های مربوط به اسپیسی در نقش گتی حدود هشت تا ده روز زمان خواهد برد و احتمالا بیش از ده میلیون دلار برای سازندگانش هزینه اضافی در بر خواهد داشت. همچنین دوباره باید از مارک والبرگ و میشل ویلیامز دعوت شود تا سر صحنه حاضر شوند و احتمال دارد به دلایل حقوقی خواستار دریافت دستمزد اضافی شوند.

علاوه بر این، ضبط دوباره وضعیت «تمام پول‌های جهان» را در فصل جوایز پیچیده خواهد کرد. برای این که فیلم توسط رای‌دهندگان گلدن گلوب، انجمن بازیگران سینما و دیگر انجمن‌های مهم دیده شود، معمولا باید تا اوایل نوامبر روی پرده رفته باشد. اگرچه به عقیده کارشناسان سونی تا 15 دسامبر همچنان فرصت هست تا دست‌کم برخی رای‌دهندگان به تماشای فیلم تمام‌شده بنشینند. باید منتظر ماند و دید در هفته‌های آینده فیلم جدید اسکات با چه تغییراتی روبرو خواهد شد.