image 13960821991 governors awards

نهمین مراسم اهدای جوایز مدیران آکادمی اسکار با اهدای جوایز افتخاری و تقدیر از پنج سینماگر مطرح شامل دونالد ساترلند، انیس واردا، چارلز برنت، اوون رویزمن و الخاندرو گونزالس ایناریتو برگزار شد. استیون اسپیلبرگ نیز به عنوان آغازکننده مراسم برای سخنرانی روی صحنه حاضر شد.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، دونالد ساترلند بازیگر 82 ساله کانادایی که در طول بیش از نیم قرن فعالیت حرفه‌ای در سینما از فیلم‌هایی همچون «مش» و «مردم معمولی» گرفته تا مجموعه فیلم‌های «بازی بقا» را در کارنامه دارد، به همراه چارلز برنت 73 ساله یکی از پیشگامان فیلم مستقل سیاهپوستی که با فیلم‌هایی نظیر «قاتل گوسفند» (1977) به شهرت رسید از جمله دریافت‌کنندگان جایزه افتخاری اسکار در مراسم شب گذشته بودند.

اوون رویزمن فیلمبردار 81 ساله که فیلم‌های ماندگاری همچون «ارتباط فرانسوی»، «جن‌گیر» و «توتسی» را به تصویر کشیده و انیس واردا کارگردانی که در اوایل دهه 1950 به پیدایش موج نو در سینمای فرانسه کمک کرد از جمله سینماگران باسابقه‌ای بودند که از سوی آکادمی اسکار تقدیر شدند.

آکادمی همچنین جایزه ویژه‌ای را به الخاندرو گونزالس ایناریتو کارگردان برنده اسکار به خاطر ساخت اثر اخیرش که واقعیت مجازی «گوشت و شن» نام دارد اهدا کرد. این اثر منحصر به فرد مخاطب را با تجربه‌ای قدرتمند و زنده از عبور مهاجران میان مرز امریکا و مکزیک روبرو می‌کند. این اثر اولین بار در جشنواره فیلم کن 2017 به نمایش درآمد. تولید واقعیت مجازی «گوشت و شن» با استفاده از جدیدترین فناوری‌های روز صورت گرفته و نزدیک پنج سال زمان برده است.

کارگردان «از گور برگشته» جایزه اخیرش را به مهاجران سراسر دنیا از مکزیک و امریکای مرکزی گرفته تا آسیا و افریقا تقدیم کرد؛ کسانی که به عقیده ایناریتو، واقعیت زندگی‌شان تحت تاثیر ایدئولوژی‌ها و تعاریف از پیش تعیین‌شده نادیده گرفته شده و آنها را از امکان درک شدن و دوست داشته شدن محروم ساخته است.