image 13961004890 1003559 8935

با وجود هیجانی که برای نمایش آخرین کار ویل اسمیت وجود داشت، منتقدان از این اکشن جنایی به عنوان «بدترین فیلم سال» نام بردند و آن را شکستی در کارنامه اخیر بازیگر 49 ساله دانستند. «درخشان» محصول نتفلیکس است و با بودجه 90 میلیون دلار ساخته شده است. دیوید آیر سازنده فیلم‌هایی مانند «فیوری» و «جوخه انتحاری» کارگردانی این فیلم را به عهده داشته است. جوئل ادگرتن و نومی ریپس هم در کنار اسمیت در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، موفقیت خیره‌کننده سریال‌های اخیر نتفلیکس از جمله «جیم و اندی» و «13 دلیل برای ...»، سطح توقع منتقدان و مخاطبان را از تولیدات این کمپانی بالا برده است. اما در هر صورت، خطر شکست تجاری فیلم‌های پرهزینه همیشه استودیوها را تهدید می‌کند.

اکشن 118 دقیقه‌ای «درخشان» به عنوان اولین قربانی این سرویس پخش آنلاین لقب گرفته است. دیوید ارلیک منتقد ایندی وایر در نقد این فیلم می‌نویسد: «درخشان» نه تنها بدترین فیلم 2017 است بلکه می‌تواند مسئول بسیاری از فیلم‌های بد 2018 و پس از آن هم باشد

بقیه نقدها هم چندان مثبت نیست اما به نظر نمی‌رسد واکنش منتقدان تاثیر چندانی بر تصمیم نتفلیکس داشته باشد، چرا که قرار است به زودی دنباله این محصول تهیه و تولید شود. «درخشان» از جمعه 22 دسامبر در دسترس کاربران نتفلیکس قرار گرفته است.