شاید با خود فکر کنید که یکی از چندین خاصیت برتر سلبریتی بودن این است که شخص می تواند به هر جایی از جهان که می خواهد سفر کند بدون این که مانعی بر سر راه وی وجود داشته باشد. اینطور نیست؟! خب جواب شما این است: نه دقیقا! در واقع مشخص شده است که هر چه مشهورتر باشید، احتمال این که گفته ها و حرکات شما که فیلم برداری شده و یا به نحوی مستند سازی شود باعث شود از بازدید از کشورهای خاصی منع شوید بیشتر خواهد بود.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، تاسف بار است اما واقعیت دارد و هیچ کاری نمی توان در این مورد کرد مگر این که به نحوی این ممنوعیت ها توسط بانیان آن برداشته شود. در این میان چین عجیب ترین کشور است. چینی ها قوانین خاص بسیاری دارند و معمولاً همه چیز را جدی می گیرند. یک سلبریتی ممکن است به دلیل داشتن باورها و ایده های خاصی، که در دیگر نقاط جهان هیچ اشکالی متوجه آن ها نیست، از ورود به این کشور منع شوید. در ادامه این مطلب شما را با شخصیت های مشهوری که از سفر به چین منع شده و دلیل این ممنوعیت عجیب و غریب آشنا خواهیم کرد.

۱- مایلی سایروس

Miley Cyrus w750

مایلی سایروس کارهای عجیب زیادی در زندگی خود انجام داده است. لباس های خاصی که می پوشد باب میل هر کسی نیست، کنسرت هایش ممکن است از کنترل خارج شود و رفتار او نیز هر لحظه ممکن است شکلی خطرناک به خود بگیرد. اما در مورد دیدار از چین هیچ کدام از این موارد اهمیتی ندارد. تنها چیزی که باعث شد او از ورود به این کشور منع شود عکسی بود که با برخی از دوستان خود گرفت و در آن چشم های خود را با انگشت کشیده است تا خود را شبیه چشم بادامی ها نشان دهد. این حرکت از دید وزیر امور خارجه چین نوعی بی احترامی و بی توجهی قلمداد شده و در سخنانی ادعا کرد که سایروس هیچ دوستی با مردن چین و مردم آسیای شرقی نداشته و بدین ترتیب وی اجازه ورود به این کشور را ندارد.

۲- سلنا گومز

landscape 1499851098 selenagomez pic w750

به نظر شما سلنا گومز چه کاری می تواند انجام داده باشد که او را از سفر به چین محروم کرده است؟! دلیل این است که وی روزگاری با دالایی لاما عکس گرفته و این عکس را می توان در اینترنت با یک جستجوی ساده پیدا کرد. همین موضوع برای ممنوع کردن ورود وی به چین کافی بوده است.

۳- برد پیت

Brad Pitt w750

بدون شک برد پیت وقتی که در سال ۱۹۹۷ موافقت خود را با ایفای نقش در فیلم «هفت سال در تبت» (Seven Years in Tibet) اعلام کرد نمی دانست که به همین دلیل ساده از سفر به چین محروم خواهد شد. اما بنظر می رسد که مقامات چین این فیلم و تمامی عوامل آن را بیش از حد تصور جدی گرفته و آن ها را به مدت ۲۰ سال از سفر به این کشور منع کرده است.

۴- هریسون فورد

Harrison Ford w750

در مورد هریسون فورد اما او تنها یک بازیگر ساده نبود که با بازی در یک فیلم از ورود به کشور چین محروم شود. وی همواره از آزدی تبت حمایت آشکار کرده و چنین اظهاراتی در کشور چین به هیچ عنوان قابل قبول نیست. در نتیجه بازیگر ایندیانا جونز اجازه ورود به کشور چین را ندارد.

۵- کیتی پری

bpbnqygurefprcv8x92n w750

کیتی پری اجازه ورود به چین را به خاطر لباسی که پوشیده بود از دست داد. شاید این موضوع کمی غیر قابل درک باشد اما کیتی پری در یکی از کنسرت هایش لباسی به تن داشت که عکس یک گل آفتابگردان روی آن نقش بسته بود و بعدها مشخص شد که این نقش نماد جنبش دانشجویی گل آفتابگردان است که مخالف قرارداد تجاری با کشور چین بوده است. دلیل دیگر منع ورود او به کشور چین این است که در یکی از کنسرت هایش در چین پرچم تایوان را روی شانه هایش انداخت که در کشور چین قابل قبول نیست. به همین دلیل وی دیگر اجازه ورود به خاک چین را ندارد.

۶- جاستین بیبر

Justin Bieber w750

جاستین بیبر اوایل پسر دوست داشتنی بود. همه او را دوست داشتند و او بااستعدادترین جوان و ستاره نوظهور دنیای موسیقی بود. اما رفته رفته به یک شخصیت بی ثبات و منفی تبدیل شده و نمادی از بدرفتاری و ابتذال شد. اعضای شورای شهر پکن علی رغم تاکید بر این که بیبر یک هنرمند بااستعداد است اما اعلام کردند که برای حفظ ثبات و آرامش در بازار فرهنگی چین شایسته نیست که هنرمندان بدرفتار و دارای منش های منفی وارد این کشور شوند. بدین ترتیب به همین سادگی جاستین بیبر از سفر به چین محروم شد.

۷- بیورک

Bjork w750

بیورک به دلیل باورهایش از سفر به چین منع شده است. وی در یکی از اجراهایش در پکن از استقلال تبت حمایت کرده و از حاضران خواست که فریاد «تبت! تبت!» سر بدهند. با توجه به این که عوامل حکومتی به شدت این رویداد را تحت نظر داشتند بیورک حرکت شجاعانه ای انجام داد اما این شجاعت به قیمت منع ورود او به چین تمام شده و بعید می دانیم که بیورک خود از نتیجه کارش آگاه نبوده باشد.