h06o 984984

قسمت هشتم از سری فیلم های «جنگ ستارگان» به رغم از دست دادن مقام پیشتازی اش در جدول پر سودهای سینماهای آمریکای شمالی این هفته در سایر صحنه های جهانی همچنان پیشتازی کرد و دست نیافتنی ماند و به سوی آمار و ارقامی حرکت کرد که این فیلم را تا اطلاع ثانوی در میان ۱۰ فیلم پرفروش تمامی تاریخ مستقر و ماندنی خواهد کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، این فیلم در قاره ها و مناطق اروپا، آسیای شرقی، آمریکای لاتین، شمال آفریقا و اقیانوسیه شصت و چهار میلیون و هفتصد هزار دلار تازه کسب کرد تا در این مناطق ۶۳۲ میلیون دلاری و با احتساب آمار نجومی (و ۵۷۲ میلیون دلاری)اش در آمریکا و کانادا یک میلیارد و دویست میلیون دلاری شود. «آخرین جدای» بر پایه همین آمار اینک سیزدهمین فیلم درآمدساز تمامی تاریخ به حساب می آید و در این راه یکی از فیلم های فرانچیز کمیک استریپی «کاپیتان آمه ریکا» با نام جنبی «جنگ داخلی» و کارتون «مینیون ها» را پشت سر نهاده و آنها را به زیر دست خود تنزل داده است. از همه جالب تر شروع اکران بیست و هشت میلیون و هفتصد هزار دلاری این قسمت تازه از امپراتوری استاروارز در چین طی هفته گذشته بود که هر چند از شروع ۳۰ میلیون دلاری «سرکش» یک فیلم مشتق شده از این فرانچیز و محصول ۲۰۱۶ عقب تر می ماند اما همچون آن فیلم نوید رسیدنش به آماری را می دهد که «سرکش» در این کشور پهناور شرق آسیایی کسب کرد و میزان آن به ۷۰ میلیون دلار رسید. شاید این ارقام جملگی پایین تر از آمار هولناک قسمت هفتم استاروارز با نام «نیرو بیدار می شود» باشد که در چین شروعی پنجاه و دو میلیون و سیصد هزار دلاری در گیشه ها داشت و قبل از برچیده شدن از پرده های نقره ای ۱۲۵ میلیون دلاری شد اما این هم نمی تواند سندی بر ناکامی نسخه تازه استاروارز باشد زیرا حتی رسیدن این نسخه به رده چهارم جدول پرفروش های تاریخ نیز برای این فیلم یک توفیق عالی تلقی خواهد شد.

صدای تقریباً خوش پول

آماری که قسمت سوم فیلم های «صدای ششدانگ» در سطح جهان کسب کرده در قیاس با اعداد و ارقام «استاروارز۸» بسیار حقیرانه به نظر می رسد اما این فیلم در هفته ای که سپری شد هجده میلیون و صد هزار دلار در مناطقی به جز آمریکای شمالی کسب کرد و با احتساب بیلان کارش طی ۳ هفته اکران در آمریکا و کانادا ۱۴۱ میلیون دلاری شد. این فیلم که مثل دو قسمت قبلی «Pitch Perfect» شادمانانه و سرشار از آوازها و خوشبینی ها و حوادث شیرین است، بیشتر از ۴۵ میلیون دلار آب نخورده و این نیز از مسایلی است که بر میزان سودزا بودن فیلم می افزاید.