کیت بلانشت

کیت بلانشت بازیگر سرشناس استرالیایی درباره متهم شدن وودی آلن به آزار جنسی اظهار نظر محتاطانه کرده است. بازیگر برنده اسکار همچنین تاکید کرده که محل رسیدگی به چنین اتهام‌هایی باید دادگاه باشد، نه شبکه‌های اجتماعی.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، بلانشت که برای بازی در فیلم «جاسمین افسرده» به کارگردانی وودی آلن جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را به دست آورده، در گفت‌وگو با کریستین امانپور در شبکه سی‌ان‌ان ادعا کرد که هنگام کار کردن با آلن از اتهام‌ها علیه او بی‌خبر بوده است.

او در پاسخ به پرسش امانپور که چگونه می‌تواند طرفدار جنبش #MeToo باشد و همزمان درباره کار با وودی آلن سکوت کند، پاسخ داد: «اصلا فکر نمی‌کنم که ساکت مانده‌ام. وقتی با وودی آلن کار می‌کردم، هیچ چیز درباره اتهام‌ها نمی‌دانستم. آن زمان گفتم این موقعیتی بسیار دردناک و پیچیده برای خانواده (آلن) است و امیدوام توانایی حل کردن آن را داشته باشند

دیلن فارو دخترخوانده وودی آلن ادعا کرده که وقتی بچه بوده، کارگردان سرشناس به او آزار جنسی رسانده است. اما آلن این اتهام را رد می‌کند.

بلانشت در بخش دیگری از این گفت‌وگوی تلویزیونی درباره اهمیت نظام قضایی در رسیدگی به چنین اتهام‌هایی صحبت کرد. او تاکید کرد که شبکه‌های اجتماعی نباید به عنوان «قاضی و هیات منصفه» تلقی شوند و افزود: «حس می‌کنم چنین چیزهایی بایید به دادگاه بروند و اگر چنین سوءاستفاده‌های جنسی رخ داده، افراد باید مورد تعقیب قضایی قرار بگیرند و از سوابق قانونی برای محافظت از دیگران استفاده شود

پیش از بلانشت، میرا سوروینو، ماریون کوتیار، گریتا گارویگ، کالین فرث و الن پیج که سابقه همکاری با وودی آلن را داشتند، درباره اتهام علیه او اظهار نظر کرده بودند.