نسیم یوتیوب

یک روز پس از تیراندازی در مقر یوتیوب که جهان فناوری را شوکه کرد، شرکت یوتیوب با انتشار بیانیه ای کوتاه ، به این اتفاقات واکنش نشان داد.

به گزارش مووی مگ به نقل از انتخاب، یوتیوب ابتدای این بیانیه را اینگونه اغاز می کند ؛ حادثه تیراندازی اخیر برای همه ما شوک آور و ناراحت کننده بود . اما ما در تلاش خواهیم بود تا اقداماتی را ترتیب دهیم که این نوع حوادث را ناممکن کنیم.

نسیم نجفی اقدم ضارب ایرانی تباری و ۳۹ ستاه ساکن سن دیه گو که محوطه یوتیوب آتش گشود،درست پیش از این که خودکشی کند به سرعت توسط نیروهای پلیس شناسایی شده بود. وی که حتی در شبکه یوتیوب صفحه شخصی داشت، گیاهخوار بوده و به عنوان مدافع حقوق حیوانات فعالیت داشته، وی در ژانویه سال ۲۰۱۷ میلادی ویدئویی را منتشر و در آن ادعا کرد که یوتیوب در قبال محتویات صفحۀ او دست به «تبعیض و فیلتر» زده است.

یوتیوب در بخشی دیگر از بیانیه خود می نویسد : اعمال وحشتناک و خشونت آمیز دیروز عمیقا تمامی خانواده یوتیوب را متاثر کرده است. همه ما به اقدامات قهرمانانه شاهدان و حاضران صحنه این اتفاق و مردم محلی افتخار می کنیم.

در بخشی دیگر از این بیانیه یوتیوب برای پایان دادن به شایعات ورود نسیم نجفی به بخش های مهم شرکت می نویسد : او از طریق پارکینگ به محوطه بیرونی (غیر اصلی شرکت ) آمده . لازم است همین جا ازحمایت های امنیتی تیم ورودی یوتیوب سپاس گذاری کنیم . چرا که اجازه ندادند وی وارد ساختمان اصلی شود.

یوتیوب در بخشی دیگر از بیانیه خود به این موضوع اشاره می کند که برای بهبود بخشیدن روحیه کارمندان و افزایش آرامش آنان از اقداماتی مرتبط با سلامت روانی استفاده خواهد کرد.

گوگل و یوتیوب این رویداد را اتفاقی تلقی کرده اند که کمک می کند زین پس برای امنیت کارمندان خود تلاشی مضاعف داشته باشند. همانطور که در پایان این بیانیه می خوانیم : هدف ما افزایش امنیت تمامی کارمندان است، شاید در کوتاه مدت نه، اما در بلند مدت ، حتما .

 

 

در همین ارتباط بخوانید :

نسیم سبز، فعال مشهور ایرانی در شبکه های اجتماعی پس از حمله به دفتر یوتیوب خودکشی کرد