کوهی که راه می رود قوی ترین مرد جهان شد! هافثور جولیوس بیورنسون که در سریال پرمخاطب «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) نقش گرگور کلیگین ملقب به «کوهستان» (The Mountain) را بازی می کند در مسابقات قوی ترین مردان جهان به عنوان نفر اول برگزیده شده و بدین ترتیب عنوان قوی ترین مرد جهان را بدست آورد.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، این مسابقات در فیلیپین برگزار شده و تعدادی از قوی ترین مردان از سراسر جهان در آن حضور داشتند. بیورنسون که به او لقب «ثور» (Thor) داده اند از سال ۲۰۱۱ در تمامی مسابقات قوی ترین مردان جهان حضور داشته و هر بار رتبه اول یا دوم را بدست آورده است اما این بار وی جایگاه اول این مسابقات را از آنِ خود کرد. این غول ایسلندی، در سال کنونی میلادی در مسابقات آرنولد استرانگمن کلاسیک و مسابقات قوی ترین مردان اروپا نیز مقام اول را بدست آورد.

article 0 1E791C7600000578 935 634x393 w700

بدین ترتیب بیورنسون به اولین کسی در تاریخ تبدیل می شود که توانسته این ۳ عنوان را به طور همزمان در یک سال بدست آورد. ادی هال که برنده سال گذشته این مسابقات بود، امسال حضور نداشته و شاید بازنشسته شود، بدین ترتیب بود که راه برای درخشش بیورنسون ایسلندی باز شد. کسب مقام اول در این مسابقات از دیرباز از رویاهایی بیورنسون بوده است، غولی که بیش از ۲۰۵ سانت قد و ۱۸۱ کیلوگرم وزن دارد. از آیتم های مسابقه امسال می توان به بلند کردن (ددلیفت) خودرو، کشیدن کامیون و مسابقه بار زدن اشاره کرد که شامل بلند کردن اشیائی بسیار سنگین مانند لنگر کشتی، سندان و لاستیک خودرو و منتقل کردن آن ها به جایگاهی بود که برای آن ها تعیین شده بود.

best serial cover full il trono di spade stagione 4 8 1440080936 w700

کوهستانِ «بازی تاج و تخت» قبلاً با شکستن یک رکورد وایکینگی ۱۰۰۰ ساله خبر ساز شده بود که بر اساس آن وی توانست یک کنده ۶۵۰ کیلویی را روی پشتش قرار داده و ۵ گام به جلو بردارد. در افسانه های ایسلندی آمده است که این رکورد قبلاً در دست یک وایکینگ به نام اورم استورولفسون بوده که در چهارمین گام کمرش شکسته است.

Hafthór Júlíus Björnsson Scottish Stone Put w700

بیورنسون که قبلاً بازیکن بسکتبال بوده، حرفه بازیگری را در سال ۲۰۱۴ با ایفای نقش گرگور کلیگین یا همان «کوهستان» در سریال «بازی تاج و تخت» آغاز کرد و بدین ترتیتب به سومین بازیگری شد که این نقش را بر عهده می گیرد. این هیولای دوست داشتنی ۲۹ ساله اکنون نقش خود را پس از بازگشت به زندگی در ظاهری بسیار خوفناک و با زرهی سنگین ایفا می کند. سریال «بازی تاج و تخت» در سال ۲۰۱۹ برای آخرین فصل خود بازخواهد گشت و تا آن زمان قوی ترین مرد جهان را نخواهید دید.

Screen Shot 2016 08 15 at 2.25.28 PM w700

10F65F55E002561E9888B8FDD6F0A3907AB33B1C1D1318B3A5FAB24303B6635A 713x0 w700

در همین ارتباط بخوانید :

تمام آنچه که باید از اسپین آف سریال « بازی تاج و تخت » بدانید

هکر اطلاعات شبکه « HBO » و سریال « بازی تاج و تخت » ایرانی بود! / مقامات آمریکایی تصویر متهم را بصورت عمومی منتشر کردند

صحبت های خالق « بازی تاج و تخت » درباره این سریال / وداع با این سریال برای ما سخت خواهد بود

دو بازیگر مشهور سریال « بازی تاج و تخت » با یکدیگر ازدواج کردند + تصویر